Angelika Karpińska| 

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Dziennikarz ujawnia nowy trop

432

Chociaż od tajemniczego zaginięcia Iwony Wieczorek minęło już ponad 10 lat, Janusz Szostak nie ustaje w dążeniu do rozwikłania sprawy. Dziennikarz twierdzi, że wie, kto stoi za zaginięciem kobiety i ujawnia nowe, wstrząsające informacje.

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Dziennikarz ujawnia nowy trop
Nowe informacje w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek

Janusz Szostak, dziennikarz i szef fundacji "Na Tropie" twierdzi, że wie, kto odpowiada za uprowadzenie i zabójstwo Iwony Wieczorek. Według niego 19-latka padła ofiarą zbrodni podwórkowej. Sprawcy mogli do niej doprowadzić przypadkowo, po czym próbowali zatuszować przestępstwo, pozbywając się zwłok.

Szostak ujawnia nowe informacje ws. Iwony Wieczorek

Dziennikarz w rozmowie z "Faktem" ujawnił nowe informacje w tej sprawie. Wyznał, że w poszukiwaniach Iwony Wieczorek uczestniczyła osoba, która przekazywała ustalenia zabójcom kobiety.

W zeszłym roku w Gdańsku pojawiła się w moim otoczeniu osoba, która uczestniczyła w poszukiwaniach Iwony. Była dobrze zorientowana w tym, co robiliśmy. Udawała bardzo pomocną, zdobyła moje zaufanie i dowiedziała się o wielu moich ustaleniach w sprawie Iwony - powiedział Szostak.

Dziennikarz przekazał, że później zdał sobie sprawę, że jego informacje wypływają na zewnątrz. Twierdzi, że gdy zerwał kontakty z osobą za to odpowiedzialną, ta zaczęła atakować go w sieci.

Ktoś został zastraszony, niektóre osoby otrzymywały groźby i propozycje zaprzestania współpracy ze mną. Ten człowiek uzyskane ode mnie informacje przekazywał innym osobom. Dziś wiem, że były to osoby związane ze sprawcami uprowadzenia i zabójstwa Iwony Wieczorek. Brał za to od nich pieniądze. Gdy zorientowałem się w tej brudnej grze, definitywnie zerwałem kontakty z tą osobą. W odpowiedzi zareagowała wściekłymi atakami na mnie, na licznych grupach poświęconych Iwonie Wieczorek. Niektórymi z nich administruje. Z dziesiątek fejkowych kont rozpowszechnia nieprawdziwe informacje na mój temat - przekazał "Faktowi" Szostak.

Janusz Szostak nie zamierza się poddać i dalej pracuje nad rozwikłaniem sprawy tajemniczego zaginięcia Iwony Wieczorek. Najnowsze ustalenia dziennikarza mają ukazać się w książce, której premierę zaplanowano na lato.

Iwona Wieczorek zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 r. 19-latka była na imprezie w sopockim klubie. Później ślad po niej zaginął.

Zobacz także: Uwodzenie dzieci w internecie. Skala wzrosła w dobie pandemii

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić