oprac. Kamil Różycki| 

Zaginiony podczas rejsu na Morzu Bałtyckim 14-latek odnaleziony

87

Przed kilkoma dniami brytyjskie i niemieckie media obiegła informacja o zaginionym 14-latku. Młody Amerykanin od kilku dni pływał na statku wycieczkowym przez Morze Bałtyckie, jednak w czwartek po postoju w porcie Rostock-Warnemünde zniknął. Teraz chłopaka udało się odnaleźć.

Zaginiony podczas rejsu na Morzu Bałtyckim 14-latek odnaleziony
Zaginiony na Bałtyku Amerykanin został odnaleziony (Getty Images, Policja, Horacio Villalobos)

Już od pierwszych dni lipca w brytyjskich i niemieckich mediach wiele mówiło się o zaginięciu 14-letniego Aydina Browna. Chłopak od kilku dni wraz ze swoją babcią brał udział w jednym z rejsów zorganizowanych przez Caribbean Princess. W trakcie rejsu statek przepływał przez największe porty Morza Bałtyckiego. 

Rejs przebiegał bezproblemowo aż do czwartku 4 lipca, kiedy to chcąc odpłynąć z portu Rostock-Warnemünde służby statku zostały poinformowane, że na pokład z miasta nie powrócił 14-letni Aydin. Od tego momentu w poszukiwanie chłopca zaangażowane były niemieckie służby. 

Jak informowały pierwsze przekazy, Aydina Browna widziano go około godziny 7 rano, kiedy to rozmawiając z niezidentyfikowanym mężczyzną opuszczał statek wycieczkowy Caribbean Princess. Chwilę po tem widziany był przez kamery zlokalizowane przy placu kościelnym w Warnemünde. Od tego momentu ślad po chłopaku zniknął. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rekin pojawił się przy plaży. Po chwili zaatakował cztery osoby

Sukces poszukiwań nastolatka w Niemczech

Jeszcze tego samego dnia pokład opuściła babcia Amerykanina, która we współpracy z niemiecką policją rozpoczęła poszukiwania. Na całe szczęście służbom udało się odnaleźć chłopaka, który cały i zdrowy spotkał się w sobotę 6 czerwca ze swoją rodziną. Swoją wdzięczność za odnalezienie chłopca wyraził organizator rejsu. 

Jesteśmy zachwyceni, że Aydin Brown został odnaleziony cały i zdrowy [...] Składamy serdeczną wdzięczność niemieckim władzom za szybką reakcję i wyjątkowe wysiłki w celu zlokalizowania Aydina po jego wyjściu na brzeg w Warnemünde w ostatni czwartek rano – czytamy w sobotnim oświadczeniu Princess Cruises.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić