Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|
aktualizacja

Zakaz wstępu do szkoły. Taki plan ma Czarnek

537
Podziel się:

Przemysław Czarnek myśli o kolejnych zmianach w polskich szkołach. Co tym razem zamierza zmodyfikować? Okazuje się, że minister edukacji i nauki na tapet wziął między innymi zajęcia dodatkowe.

Zakaz wstępu do szkoły. Taki plan ma Czarnek
Przemysław Czarnek (PAP)

Do zajęć dodatkowych odnosił się w trakcie rozmowy z "Dziennikiem Gazetą Prawną". Podkreślał, że nie może być tak, że rodzice nie wiedzą, czego dzieci uczą się w ramach takich zajęć.

Nie może być tak jak dotąd, że rodzice wyrażają zgodę na lekcje dodatkowe, nie mając pojęcia, co się tam odbywa - zaznaczał Przemysław Czarnek.

Minister edukacji nie ukrywa, że najchętniej wprowadziłby zakaz wstępu do szkół dla organizacji pozarządowych. - Najchętniej doprowadziłbym do sytuacji, by do szkoły nie miała wstępu żadna organizacja pozarządowa - wyznał przedstawiciel rządu.

Szkoła jest miejscem pracy nauczyciela, a organizacja może się prezentować np. w lokalnym domu kultury - kontynuował.

Lekcji jest za dużo. Wymowne słowa Czarnka

Przemysław Czarnek podczas wywiadu dla "DGP" spostrzegał ponadto, że uczniowie już są "przeładowani" obowiązkami szkolnymi.

Gdzie tu jeszcze miejsce na dodatkowe zajęcia? - zapytał bardzo wymownie.
Zobacz także: Słoneczna pogoda w weekend? Najnowsza prognoza z IMGW
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(537)
Tylko PIS
4 dni temu
Minister ma rację,gonić cyklistów i ekoterrorystów ze szkół.Pod szczytnymi hasłami piorą mózgi młodzieży.Przeklęci agenci Putina.Krzywonoga kopertowa osoba .A PO wyje za korytem.
AntyPIS
6 dni temu
Popieram Pana "ministra", organizacje pozarządowe precz za szkoły! W pierwszym rzędzie precz z kościołem i klechami!! PRECZ, PRECZ, PRECZ!!!
Flaviapulhra
6 dni temu
Konia z rzedem, ze garnek się kiedykolwiek opamięta i wzorem jednego z ostatnich Jagiellonów powie: Nie jestem królem waszych sumień.
... na księży...
7 dni temu
Nie spodziewałem się, że minister Czarnek tak ostro wystąpi przeciw Kościołowi Katolickiemu... Zakaz wstępu tej organizacji pozarządowej do szkoły z pewnością bardzo ucieszy moją córkę!
Naród Polski
7 dni temu
A kiedy szkoła zacznie uczyć? Może tym się zajmie Czarnek, bo do tej pory tylko sprawdzian goni sprawdzian a system ogłupia polską młodzież.
żabka
7 dni temu
zajęcia dodatkowe nie są obowiązkowe, jak można zabronić uczniom uczestniczenia w zajęciach dodatkowych argumentując to nadmiarem obowiązków szkolnych? należałoby równie dobrze zabronić dzieciom treningów sportowych, chodzenia na spacery i do kina. przecież nie mają na to czasu
Andy
7 dni temu
Panie Czarnek. Najpierw to religia won ze szkół. kościół to przecież organizacja pozarządowa. No chyba że się mylę.
swoj
7 dni temu
religja do kosciola
Włóczykij
1 tyg. temu
Panie Czarnek , na początek proponuję wyprowadzić religię ze szkół
Ona
1 tyg. temu
Jak widzę czego dziecko uczy się w 1-2 klasa to masakra.... Myśmy się tego uczyli od 4klasy. Chyba chcą samych geniuszy w tej Polsce 🙈 widzę że nie każde dziecko radzi sobie z tym materiałem w 2klasie. U material też jest wybitny bo zamiast dłużej ciągnąć np gramatykę to jest tylko mała wzmianka i lecą dalej inne rzeczy 🙈 a ty siedz rodzicu i tłuc to z dzieckiem w domu aż zrozumie 😡
TomcioPaluch
1 tyg. temu
Uczniowie są przemęczeni "przeładowanymi" programami nauczania i to już od najmłodszych lat. Po co dziecku wiedzieć w pierwszej klasie, co to jest przymiotnik, rzeczownik i czasownik? To tylko malutki przykładzik. A treści programowych przybywa z prędkością i wielkością kuli śniegowej. Nauczyciele zobowiązani są do "wtłoczenia" uczniom tych treści, a nie mają czasu na powtórzenia i utrwalenie. Tak jest z każdym przedmiotem nauczania. Należy zrobić bardzo gruntowną reformę programową i wyrzucić wiele treści zupełnie nieprzydatnych.
Obserwator
1 tyg. temu
Niech pan minister o specjalizacji - plagiat zajmie się tym w jakich warunkach nauczyciele sprawdzają prace maturalne Porażka pozdrowienia z Zielonej Góry
☝️☝️☝️
1 tyg. temu
Gdy rozum śpi, budzą się demony! Walczcie dalej ze szkołą i nauczycielami !!!
cierpka wisni...
1 tyg. temu
No i git! zadnych ksiezy, zakonnic etc. Etyki powinien uczyc nauczyciel a nie osoby reprezentujace KK.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić