Zakazana miłość w Iranie. 33-latka i 27-latek skazani na śmierć

581

Sąd Najwyższy Iranu skazał 27-letniego mężczyznę i jego 33-letnią kochankę na śmierć za cudzołóstwo. Żona skazańca błagała o ułaskawienie, ale reszta rodziny nalegała na egzekucję.

Zakazana miłość w Iranie. 33-latka i 27-latek skazani na śmierć
W Iranie najczęstszą karą za cudzołóstwo jest chłosta. (Getty Images)

Sąd Najwyższy Iranu podtrzymał wyroki śmierci za cudzołóstwo wobec 27-latka i jego 33-letniej kochanki. Żona skazańca błagała o ułaskawienie, ale jej ojciec stanowczo się temu sprzeciwił i wniosek odrzucono.

Kochankowie skazani na śmierć

Jak podaje "Shargh Daily" to żona 27-latka dostarczyła do sądu dowody na zdradę męża i domagała się kary. Zmieniła zadanie kiedy usłyszała wyrok śmierci.

Prawo Irańskie stanowi, że jeśli rodzina ofiary wybaczy oskarżonemu popełnienie zbrodni, skazany może zostać ułaskawiony. W zależności od popełnionej zbrodni sąd może także zamienić wyrok śmierci na karę więzienia lub chłosty. W tym przypadku rodzina zdradzonej kobiety nie przebaczyła sprawcy.

Zgodnie z interpretacją islamskiego prawa szariatu powinno się kamienować cudzołożników. Jednak w ostatnich latach wiele praw się zmieniło, a najczęstszą karą za cudzołóstwo jest chłosta. Amnesty International wciąż jednak regularnie otrzymuje powiadomienia o kolejnych egzekucjach.

Zobacz także: Pudelek szuka domu dla Elis
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić