Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Zamieszanie wokół Fort Trump. Prezydent USA zapomniał, co obiecał Dudzie?

5

Czy Donaldowi Trumpowi wyleciało z głowy to, co obiecał Andrzejowi Dudzie? Na to wskazuje fragment najnowszej książki Johna Boltona, który przyjął niezwykle krytyczną postawę wobec prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Zamieszanie wokół Fort Trump. Prezydent USA zapomniał, co obiecał Dudzie?
Trump już nie pamięta o tym, co obiecał Dudzie? (Getty Images)

Internet w błyskawicznym tempie obiegają cytaty z najnowszej książki o Donaldzie Trumpie. Chodzi o publikację autorstwa Johna Boltona pt. "The Room Where Happened: A White House Memoir".

W książce Trump jest mocno krytykowany. Pojawia się tam m.in. wątek dotyczący tzw. Fortu Trump, czyli obecności amerykańskich wojsk w Polsce. Było to przedstawione jako wielki sukces Andrzeja Dudy.

Zobacz także: Cezary Tomczyk: Andrzej Duda jest dzisiaj w stanie zrobić dużo za uścisk ręki prezydenta Trumpa

Jak kwestię wojsk USA w Polsce opisuje Bolton? "Potem zapytał: 'Czy naprawdę chcemy Fort Trump w Polsce?' Powiedziałem, że zgodził się na to w kilku rozmowach z polskim prezydentem Andrzejem Dudą, że Polacy płacą za jego budowę i że jedzie do Polski 1 września z okazji osiemdziesiątej rocznicy nazistowskiej inwazji, co wcale nie zbiło go z tropu" - pisze, cytowany przez money.pl.

Powiedział, że nie pamięta o wyrażeniu zgody na Fort Trump, co odzwierciedla stan jego pamięci lub jego zdolności do ignorowania wszystkiego, o czym nie chce pamiętać - dodaje.

Fort Trump. Co to takiego?

Jak przypomina money.pl, polskie władze od dwóch lat walczą o utworzenie stałej bazy amerykańskich wojsk, czyli tzw. "Fortu Trump". Mielibyśmy za to zapłacić dwa miliardy dolarów. Jakiś czas temu Reuters pisał, że projekt powstania Fortu Trump w naszym kraju to sprawa nieaktualna. Skomentowała to Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce.

Kolejne nieprawdziwe informacje! Negocjacje idą zgodnie z planem! - sprostowała.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić