Zamordowany Polak w Solihull. Słowa matki chwytają za serce

44

W mieszkaniu w Solihull w Anglii znaleziono ciało zamordowanego 26-letniego Polaka. Sebastian Z. miał przerażające obrażenia głowy. Matka zamordowanego i jego przyjaciele nie mogą dojść do siebie po tej tragedii.

Zamordowany Polak w Solihull. Słowa matki chwytają za serce
Matka Sebastiana Z. zamieściła w mediach społecznościowych zdjęcie ukochanego syna, pod którym napisała: "Żegnaj synu, na zawsze w moim sercu". (Facebook)

W poniedziałek 7 czerwca do jednego z mieszkań przy Scott Road w Solihull wezwano służby ratunkowe. Na miejscu ratownicy ujrzeli przerażający widok. 26-letni Polak leżał na ziemi z roztrzaskaną głową. Na pomoc było już za późno, lekarz stwierdził zgon. Matka Sebastiana Z. zamieściła w mediach społecznościowych zdjęcie ukochanego syna, pod którym napisała: "Żegnaj synu, na zawsze w moim sercu".

Lokalna policja podała, że Polak zmarł w wyniku poważnych obrażeń głowy, których doznał podczas bestialskiego ataku. Śledczy przesłuchali mieszkańców okolicy, gdzie znaleziono Sebastiana Z. Jedna z sąsiadek widziała pod domem Polaka dwie młode osoby, kobietę i mężczyznę, którzy zachowywali się podejrzanie. Było to kilka godzin przed znalezieniem ciała 26-latka.

Była pora obiadowa, śmieciarze spóźnili się, więc wyszłam na zewnątrz. Dwie osoby weszły do czarnego pojazdu. Dziewczyna i chłopak, oboje młodzi. Byli przy bramie, a później poszli w kierunku garażu - mówi sąsiadka w rozmowie z "The Sun".

Śledztwo w sprawie morderstwa Polaka prowadzą detektywi z Solihull. W środę 9 czerwca zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, która wyjaśni jak zginął nasz rodak.

To był fajny facet, w ogóle na to nie zasłużył. Tak naprawdę nie wiemy, co się stało - policja niewiele nam powiedziała. Wszyscy jesteśmy w szoku i absolutnie zdruzgotani - mówi jeden z kolegów 26-latka.

Nadinspektor Ian Parnell z policji w Solihull przekazał kondolencje rodzinie zmarłego.

Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby znaleźć osoby odpowiedzialne za morderstwo 26-latka. Zachęcam każdego, kto może wiedzieć, co się stało, do skontaktowania się z nami tak szybko, jak to możliwe - apeluje Ian Parnell z policji w Solihull
Zobacz także: Wrzawa po słowach Baracka Obamy o Polsce. "Ta wypowiedź nie jest przypadkowa"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić