Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga| 

Zandberg odejdzie z koalicji? "Nikt by nie zauważył"

21

Spory między partią Razem, a Lewicą toczą się od miesięcy. Adrian Zandberg reprezentujący to pierwsze ugrupowanie grozi odejściem. Chce zmian i większej aktywności w ramach obozu rządzącego. Politolog Bartosz Rydliński nie ma dobrych informacji dla współprzewodniczącego Lewicą.

Zandberg odejdzie z koalicji? "Nikt by nie zauważył"
Adrian Zandberg grozi odejściem z Lewicy. (AKPA)

Partia Razem choć wchodzi w skład będącej w koalicji rządzącej Lewicy, to sama nie zdecydowała się wejść do rządu. Jej członkowie są dość krytyczni wobec obecnych polskich władz.

Przewodniczący Razem Adrian Zandberg przed kilkoma dniami w "TVN24" wprost stwierdził, że jego ocena rządu Tuska jest krytyczna.

Lewica, która nie zrealizuje swojego programu, i będzie utrzymywała rząd, który realizuje inny, centroprawicowy program, to może na koniec po prostu tylko zaśpiewać "dobry Tusku, a nasz panie, daj nam wieczne spoczywanie" i sama się położyć do grobu. Bo po prostu wyborcy nie będą mieli wtedy powodu, żeby pójść na tę Lewicę zagłosować - stwierdził.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Karol Strasburger o dojrzałym ojcostwie.

Partia Razem opuści Lewicę?

"Super Express" informuje, że partia Zandberga zapowiada odejście z klubu Lewicy i tym samym opuszczenie rządzącej koalicji, jeżeli nie dojdzie do zmiany kursu. - Zaostrza się kryzys mieszkaniowy, rosną koszty utrzymania: energii, ogrzewania, żywności, kobiety nadal nie mają prawa do decydowania o swojej ciąży – przekazuje se.pl komunikat partii Razem.

Żeby projekt Lewicy miał rację bytu. Dlatego Rada zobowiązała przewodniczących partii do pilnego spotkania z władzami Nowej Lewicy i dała im mandat do rozmów na temat przyszłości klubu. Rada uzależnia dalszą współpracę Razem w ramach Koalicyjnego Klubu Lewicy od wyników tych rozmów - zdecydowano.

Warto nadmienić, iż obecna koalicja rządząca ma 248 posłów (Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Lewica). Partia Razem może pochwalić się sześcioma szablami.

Rozwalenie tej koalicji przez Razem byłoby głupotą. Szczególnie teraz na początku wakacji, kiedy nikt by tego nie zauważył - komentuje dla "Super Expressu" politolog dr Bartosz Rydliński.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić