Natalia Bogucka| 

Zaraziła się w domu opieki. 104-latka z Włoch pokonała koronawirusa

22

104-letnia Ada Zanusso zaraziła się koronawirusem w domu opieki w prowincji Biella w północnych Włoszech, gdzie zmarło 20 pensjonariuszy. Na szczęście 104-latka wygrała walkę z wirusem. Jest najstarszą osobą we Włoszech, która pokonała koronawirusa.

104-latka pokonała koronawirusa.
104-latka pokonała koronawirusa. (twitter.com)

Pierwsze objawy u kobiety zaobserwowano 17 marca. 104-latka miała gorączkę i problemy z oddychaniem. Jej syn powiedział, że podejrzewał, że matka zaraziła się wirusem, ponieważ 20 innych mieszkańców domu opieki zmarło na COVID-19.

Testy potwierdziły, że Ada Zanusso była zakażona koronawirusem. Teraz lokalne media podały, że kobiecie udało się wygrać walkę z chorobą. Jej lekarka przekazała, że Włoszka jest zdrowa i „nie straciła nic ze swojej bystrości i inteligencji”.

To, że wyzdrowiała jest dla nas ogromną radością i daje nadzieję dla wszystkich, którzy cierpią w tych trudnych dniach - skomentowała lekarka Carla Furno Marchese.

Zobacz także: Pandemia koronawirusa. "Polska może zyskać"

Najstarsze osoby na świecie, które pokonały koronawirusa

Kilka dni wcześniej media informowały o 104-letnim Amerykaninie, który również pokonał koronawirusa. Bill Lapschies, który jest weteranem II wojny światowej, wyzdrowiał w ciągu 20 dni. On oraz Ada Zanusso są uznawani za najstarsze osoby na świecie, które zwalczyły chorobę COVID-19.

Koronawirus we Włoszech

We Włoszech stwierdzono do tej pory 129 tys. zakażeń koronawirusem. 15,8 tys. osób zmarło. 21,8 tys. pacjentów uznano za wyleczonych.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić