o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Zaskakujący efekt epidemii koronawirusa w Hiszpanii. Coraz mniej imigrantów

70
Podziel się

Epidemia koronawirusa w Hiszpanii przyniosła niespodziewany skutek. Zmalała liczba imigrantów ubiegających się o azyl. W ostatnich miesiącach było ich niewiele ponad 100.

Zaskakujący efekt epidemii koronawirusa w Hiszpanii. Coraz mniej imigrantów
Zaskakujący efekt epidemii koronawirusa w Hiszpanii. Coraz mniej imigrantów (Getty Images)
bDoNRnqt

Jeszcze w styczniu i lutym imigrantów było bardzo wielu. Do marca wpłynęło niemal 40 tys. wniosków. Przez kolejne dwa miesiące liczba ta zmalała do 130.

W kwietniu i maju, czyli miesiącach obowiązywania stanu zagrożenia alarmowego, wnioski o azyl złożyło zaledwie 130 osób - poinformował Urząd Azylu i Uchodźstwa (OAR).
bDoNRnqv

Dane zostały potwierdzone przez hiszpańskie ministerstwo zdrowia. Według oficjalnego oświadczenia w styczniu do Hiszpanii przybyło najwięcej osób – 14,6 tys. Natomiast w kwietniu zarejestrowano tylko 58 obcokrajowców.

Zobacz także: Krokodyl nilowy na wolności. Gad sieje postrach w Hiszpanii

Od lat trwa walka z nielegalnymi imigrantami. W 2019 roku Hiszpania wprowadziła szereg nowych rozwiązań mających na celu powstrzymanie obcokrajowców. Zaczęto m.in. współpracować ze służbami granicznymi afrykańskich państw, a także odsyłać część imigrantów do ich państw.

bDoNRnqB

W trakcie epidemii niektórzy imigranci próbowali nielegalnie wrócić. Panika spowodowana koronawirusem i gwałtowny wzrost liczby zakażonych sprawił, że obcokrajowcy zaczęli uciekać. Mieszkańcy Maroka i Algierii nie wahali się płacić po kilka tysięcy euro za podróż do ojczyzny.

bDoNRnqW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(70)
Wujaszek
6 miesięcy temu
Czemu to nie jest w dziennej dawce dobrego newsa?
meh
6 miesięcy temu
A gdzie tam biedne kobiety i dzieci na zdjęciach?
Arczikus
6 miesięcy temu
Jak to mówią przyjmujemy te biedne dzieci i kobiety. A tu patrz ani jednego z wyżej wymienionych sami młodzi mężczyźni, ktoś kłamie ??? E tam ja tylko zły prawicowiec
bDoNRnqX
Aaa
6 miesięcy temu
A skąd oni mają po kilka tys euro? Chyba im dopłacają za powrót...
Pytanie
6 miesięcy temu
Skąd mają po kilka tysięcy euro ci biedni imigranci ?
Najnowsze komentarze (70)
Ede
3 miesiące temu
Nie ma tego zlego, co by na dobre nie wyszło.
Mozna
5 miesięcy temu
znalezc na yt filmiki z arabskich meczetow , co ich imani krzycza : '' allah dal nam europe , za kilka lat bedzie nasza , a potem da nam caly swiat , bo swiat nalezy do allaha , a on dal go nam !''.
Mozna
5 miesięcy temu
znalezc na yt filmy co islamscy immani w ich meczetach w krajach arabskich krzycza : ''allah dal na europe , bedzie juz za kilka lat nasza a potem da nam caly swiat , bo swiat nalezy do wyznawcow mahommeta ''
Juz nie
5 miesięcy temu
musza przybywac , obecnie jest w europie ponad 80 mln wyznawcow islamu , zachod stanie sie islamski za 8-10 lat .....a w Afryce w 1970 r zylo 270 mln , obecnie jest 1,3 miliarda , za 25 lat sie liczba podwoi , jak myslicie ....przyjda , czy nie przyjda do nas w liczbie 1,5 miliarda ? Glod i zmiana klimatu to uczyni a my albo bedziemy strzelac do nich albo oni nas wyrzna ...takie to proste .
premier
6 miesięcy temu
czemu promujecie ,,RASIZM,, ??????? PRZECIEŻ TE ZDJĘCIA POKAZUJĄ ,,CZARNYCH,, A TAK NIE WOLNO BO SIĘ ,,,obrażą,, i co
Janko
6 miesięcy temu
Biedni, nie chcą do Hiszpanii.. Przygarnijmy ich.. tak im dobrze z oczu patrzy...
Cywil
6 miesięcy temu
Niestety ale to niemcy narobili ten syf !niemcy ich zapraszali a teraz chca solidarnego podziali uchodzcow na cala Unie !Polska za wszelka cene nie powinna robic dwoch rzeczy !! 1 przyjac uchodzcow i przyjecia Euro !!
Cywil
6 miesięcy temu
Sadzac po zdjeciu to ta grupa jest wysoko wykwalifikowanych fachowcow ! Pewnie inzynierowie i lekarze !!
bDoNRnqP
Cywil
6 miesięcy temu
przynajmnie jeden pozytek z wirusa !!!!!
marek
6 miesięcy temu
pare tysiecy euro do Europy, pare tysiecy euro z Europy do domu, markowe ciuchy i telefony....hm. im to sie powodzi.jak to jest ze ich na to wszystko stac...
Kaczor zdechł
6 miesięcy temu
Co wy za bzdury piszecie Jak mieli składać wnioski jak urzędy były pozamykane Mieszkam w Hiszpanii i nigdzie nie słyszałem żeby któryś z imigrantów wracał i jeszcze płacił za to kilka tysięcy Gorsze brednie to tylko ludzie z PiS gadaja
koko
6 miesięcy temu
Covit to zbawienie dla europy
ddo
6 miesięcy temu
Może są mniej odporni i bardzo fajnie.
Marcin
6 miesięcy temu
Niech wracaja do siebie nikt ich tu nie zapraszał
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić