Zaszła w ciążę ze swoim bratem. Dziecko żyło tylko kilka godzin

Mrożący krew w żyłach poród odebrali lekarze z Uzbekistanu. Z kazirodczego związku brata i siostry na świat przyszedł chory syn. Dziecko z koszmarnymi wadami wrodzonymi żyło tylko kilka godzin.

Zaszła w ciążę ze swoim bratem. Dziecko żyło tylko kilka godzin
Niemowlę przyszło na świat z koszmarnymi wadami genetycznymi (Twitter)

Chory chłopczyk przyszedł na świat 4 czerwca w uzbeckiej miejscowości Doʻstlik na wschodzie kraju. Maluch miał liczne wady wrodzone. Jego rodzice byli bowiem rodzeństwem.

Z tego powodu dziecko miało poważne zaburzenia genetyczne – podkreślają lekarze.

Kazirodczy związek brata i siostry. Ich syn urodził się chory

Chłopiec przyszedł na świat z ciężką chorobą skóry, znaną jako "rybia łuska". Dziedziczne schorzenie charakteryzuje się nadmiernym rogowaceniem tkanek oraz tworzeniem się na ciele nawarstwień i dachówkowato ułożonych łusek. Uzbeckie ministerstwo zdrowia podaje, że dziecko miało także inne wady wrodzone, które zagrażały jego życiu.

28-latka urodziła chłopca w 36. tygodniu ciąży. – Maluch miał zaledwie 47 centymetrów wzrostu – podają urzędnicy.

Media w Uzbekistanie obiegły rozdzierające serce zdjęcia płaczącego chłopca. Na jednej z fotografii widać, jak pielęgniarka próbuje wycierać suchą, łuszczącą się skórę na pośladkach dziecka. Zdjęcia nie nadają się jednak do publikacji.

Lekarze podjęli szaleńczą próbę uratowania dziecka. Ich wysiłki spełzły jednak na niczym. Chłopiec zmarł 2 godziny i 10 minut po porodzie.

Dramatyczny poród w Uzbekistanie. Urzędnicy apelują do mieszkańców

To drugi poród dla 28-letniej kobiety. Pierwsze dziecko, którego doczekała się ze swoim byłym mężem, przyszło na świat bez jakichkolwiek wad wrodzonych.

W medycynie udowodniono, że głównym powodem wad genetycznych są związki między bliskimi krewnymi. W takich przypadkach u nienarodzonego dziecka mogą rozwinąć się poważne schorzenia, takie jak upośledzenie umysłowe, zaburzenia chromosomalne, zespół Downa czy ciężkie upośledzenie fizyczne – podkreśla uzbeckie ministerstwo zdrowia.

Urzędnicy zaapelowali do obywateli chcących wejść w związek małżeński, aby poddali się badaniom genetycznym.

Pozwoli to na uniknięcie zawierania małżeństw między bliskimi krewnymi – podkreślono w komunikacie.

Obejrzyj także: Prof. Hartman chce dyskusji o związkach kazirodczych

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić