Zatłukli nauczycielkę kijem baseballowym. Zwrot w głośnej sprawie

5

O tym zabójstwie było głośno przed dwoma laty. Dwaj szesnastolatkowie z Iowa w Stanach Zjednoczonych zabili 66-letnią nauczycielkę z powodu złej oceny z hiszpańskiego wystawionej jednemu z nich. Teraz jeden z oskarżonych postanowił zeznawać przeciwko koledze.

Zatłukli nauczycielkę kijem baseballowym. Zwrot w głośnej sprawie
Zabójstwo w Fairfield. Dwaj 16-latkowie zabili nauczycielkę (Facebook, flickr, pexels)

Do zabójstwa doszło 2 listopada 2021 roku, Zwłoki zmasakrowanej Nohemy Graber, 66 - letniej nauczycielki hiszpańskiego w jednej ze szkół średnich w Fairfield znaleziono w parku.

Wcześniej kobieta spotkała się z 16 letnim uczniem, by porozmawiać o grożącej mu złej ocenie z prowadzonego przez nią przedmiotu.

Śledczy szybko ustalili, że za śmierć nauczycielki odpowiedzialni są jej uczniowie: Willard Noble Chaiden Miller oraz Jeremy Everett Goodale. Ustalenie winnych nie zajęło im długo, bo chłopcy popełnionym przez siebie morderstwem chwalili się w mediach społecznościowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przemoc w gimnazjum w Gdańsku

Teraz Jeremy Goodale zgodził się zeznawać przeciwko Willardowi Millerowi. Może to mieć związek z faktem, że niepełnoletni w chwili zabójstwa nastolatkowie, jako osoby, które ukończyły 17 lat, obecnie będą sądzeni już jako dorośli, a proces sądowy w przypadku obu oskarżonych zaplanowany jest na najbliższe tygodnie.

W środę Goodale ujawnił szczegóły dotyczące rzekomej roli Millera w brutalnym zabójstwie, co potwierdziła prokuratura. Funkcjonariusze nie informują jednak, czy zrobił to w zamian za ugodę lub złagodzenie potencjalnej kary.

Wcześniej Jeremy Goodale twierdził, że nie ma związku ze śmiercią nauczycielki, choć jej sposób nauczania frustrował go. Później zmieniał zeznania i opowiedział policji, że w parku nauczycielkę napadła grupa zamaskowanych nastolatków, którzy siłą zmusili go do pozbycia się ciała.

W środę 29 marca prokurator hrabstwa Jefferson, Chauncey Molding powiedział, że "Goodale złożył zeznania stanowe i jest wymieniony jako świadek przeciwko Millerowi".

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić