oprac. Anna Wajs-Wiejacka| 

Zbigniew Ziobro walczy o życie. Tak wspierają go partyjni koledzy

506

Zbigniew Ziobro nie ukrywa, że jego stan jest poważny, a rokowania niezbyt dobre. Polityk zapowiedział, że będzie walczył do samego końca, bo ma dzieci, dla których chce żyć. Przed politykiem kolejna operacja, która ma się odbyć jeszcze w tym tygodniu. Jego partyjni koledzy postanowili wesprzeć swojego lidera.

Zbigniew Ziobro walczy o życie. Tak wspierają go partyjni koledzy
Zbigniew Ziobro walczy o życie. Wspierają go koledzy i koleżanki z partii. (Twitter)

Zbigniew Ziobro zmaga się z nowotworem przełyku, o którym dowiedział się 13 listopada ubiegłego roku. Ma za sobą leczenie i operację. Niestety konieczny okazał się drugi zabieg, któremu były minister sprawiedliwości podda się jeszcze w tym tygodniu. Polityk nie ukrywa, że jego "wyniki są słabe", a lekarze "nie dają mu dużych szans". Zapewnił, że mimo wszystko walczy dalej, bo ma dla kogo żyć. W tych trudnych chwilach lider Suwerennej Polski może liczyć na swoich partyjnych kolegów.

W rozmowie z "Super Expressem" europosłanka Beata Kempa zapewniła, że wspiera Ziobrę "dobrym słowem, myślami, a przede wszystkim modlitwą". - Zbigniew Ziobro jest nam potrzebny, jest potrzebny Polsce. Wierzymy, że wszystko będzie dobrze. Zbigniew Ziobro jest silny i Opatrzność czuwa nad nim. Wspieramy go i życzymy zdrowia, które jest w życiu najważniejsze — dodała poruszona polityczka.

Wiary w to, że zabieg Zbigniewa Ziobry przebiegnie pomyślnie, nie traci także Michał Wójcik. Były wiceminister sprawiedliwości podkreśla, że wszyscy "modlą się o zdrowie i życie Zbyszka".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Proszę się nie wyrywać". Poseł koalicji apeluje do Ziobry

Zbigniew Ziobro życzy zdrowia Monice Olejnik

Zbigniew Ziobro w rozmowie z dziennikiem stwierdził, że "głęboko wierzy" w to, że uda mu się wyzdrowieć. - Musi się udać — powiedział. Ziobro mówił jednak nie tylko o sobie. Zdrowia życzył Jerzemu Stuhrowi i Monice Olejnik, którzy podobnie jak on zmagają się z chorobą nowotworową.

Możemy się różnić w poglądach, ale cierpienie i choroba pokazują wspólnotę ludzkiego losu — powiedział polityk.

Zbigniew Ziobro koncentruje się teraz na walce o zdrowie. W tym czasie na czele partii stoi Patryk Jaki, którego prezydium Suwerennej Polski wybrało na tymczasowego zastępcę Ziobry.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić