aktualizacja 

Ziobro o przyszłości Kaczyńskiego. Nie ma wątpliwości

56

Zbigniew Ziobro przyjechał ostatnio do Polski z zagranicznego leczenia choroby nowotworowej w związku przeszukaniem służb w swoim domu. Lider Suwerennej Polski ujawnił, co myśli o Jarosławie Kaczyńskim i jego przyszłości w polityce.

Ziobro o przyszłości Kaczyńskiego. Nie ma wątpliwości
Zbigniew Ziobro o Jarosławie Kaczyńskim. (PAP, Radek Pietruszka)

Na początku marca prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński ogłosił, że na przyszłorocznym kongresie partii ponownie zgłosi swoją kandydaturę na stanowisko prezesa i poprosi o wybór na kolejną kadencję.

Jasno mówię: zgłoszę swoją kandydaturę na prezesa Prawa i Sprawiedliwości i poproszę o wybór na kolejną kadencję. Oczywiście to delegaci zdecydują, ja uczynię wszystko, by ich przekonać do takiego wyboru – mówił ponad miesiąc temu Jarosław Kaczyński dla "Sieci".

Decyzję prezesa PiS komentowało wielu polityków. "Dobra wiadomość" - ocenił wówczas premier Donald Tusk. W sprawie zabrał teraz głos były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Polityk w pełni popiera decyzję Kaczyńskiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kaczyński im nie odpuszcza. "Łaski nie robią"
Jarosław Kaczyński jest gwarantem jedności naszego obozu, w którym mieszczą się różne wrażliwości, stanowiska polityczne – powiedział Ziobro w wywiadzie dla tygodnika "Sieci".

Były minister wskazał, że jedność prawicy "jest dużą wartością, a niektórzy niepotrzebnie próbują na siłę nakręcać różnice".

Tak było przy okazji wypowiedzi Patryka Jakiego na temat premiera Mateusza Morawieckiego. Został zapytany i odpowiedział, że nie chciałby, aby w przyszłości ponownie był premierem. I ma prawo do takiej oceny, podobnie, jak Morawiecki może powiedzieć, że on by nie chciał, aby Jaki był szefem rządu. Te różnice nie są jednak zasadniczą przeszkodą, by nadal wspólnie pracować dla Polski - zaznaczył Ziobro.
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić