Zła wiadomość dla Polaków. Ryanair zawiesza połączenia

232

Linie lotnicze Ryanair podjęły decyzję, która może się nie spodobać polskim podróżnym. Chodzi o zawieszenie trzech połączeń lotniczych z Polski. Trasy były zaplanowane na sezon letni, ale znikną już pod koniec marca.

Zła wiadomość dla Polaków. Ryanair zawiesza połączenia
Ryanair zawiesza trzy połączenia z Polski (Wikimedia Commons)

Irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair, cieszące się w Polsce dużą popularnością, szykują poważne zmiany. Przewoźnik regularnie dodaje nowe trasy w Polsce, która - jak podaje portal fly4free.pl, jest jednym z najszybciej rozwijających się krajów w jego siatce.

W ostatnim czasie jednak Ryanair zdecydował się na ograniczenie lotów z terenu naszego kraju. Chodzi o trasy, które miały funkcjonować w sezonie letnim, to jest od początku kwietnia.

Ryanair zawiesza połączenia z Polski

Z systemu rezerwacyjnego linii lotniczych można wywnioskować, że zawieszone zostaną trzy połączenia z Gdańska. Znikną one wcześniej, niż to początkowo zapowiadano.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: To koniec tanich biletów lotniczych? Ekspert komentuje

Zmiany dotyczą lotu z Gdańska do angielskiego miasta Birmingham, ostatni rejs na tej trasie ma odbyć się 24 marca. Zawieszona zostanie także trasa do Walencji w Hiszpanii (ostatni lot zaplanowano na 23 marca) oraz Wilna, dokąd połączenie miało zostać wznowione od końca marca.

Brytyjskie linie lotnicze nie podały powodu, dla którego akurat te połączenia zostały zawieszone.

Nie tylko Ryanair

Ryanair nie jest jedyną linią lotniczą, która w ostatnim czasie zdecydowała się na ograniczenie połączeń z Polski. W ubiegłym tygodniu linia EasyJet poinformowała o zmniejszeniu częstotliwości połączeń z Krakowa.

Najbardziej ucierpi połączenie z Balic na lotnisko Londyn Luton, zmniejszy się także liczba rejsów na trasie Kraków - Manchester. Mniej będzie również połączeń z Krakowa do Bristolu.

Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić