Wróć na
Karolina Woźniak
|

Zmarł ksiądz pedofil. Szukają ofiar wśród Polaków

55
Podziel się

Biskup Michael Studdert zmarł, pozostawiając po sobie ogromną fortunę. Przynajmniej część majątku pedofila ma przypaść w udziale jego ofiarom. Duchowny w swoim testamencie wspomniał "przyjaciół z Polski", mógł też molestować polskie dzieci.

Zmarł ksiądz pedofil. Szukają ofiar wśród Polaków
Ofiarom księdza pedofila należy się zadośćuczynienie (Facebook, L P Hunters Cardiff)
bCYNluKt

Skazany za pedofilię biskup pozostawił po sobie 4,7 mln funtów. W przeliczeniu to około 22 mln zł. Większość majątku zapisał założonej przez siebie organizacji charytatywnej, wspierającej biednych anglikańskich duchownych. Część pieniędzy miał również przepisać swoim "polskim przyjaciołom".

Sąd Najwyższy orzekł jednak, że wykonawca testamentu ma odnaleźć ofiary księdza pedofila. Jak podają zagraniczne media, to im w pierwszej kolejności należą się pieniądze. Duchowny miał wykorzystywać dzieci z całej Europy, również z Polski.

Szukają ofiar księdza pedofila. Należy im się zadośćuczynienie

Schańbiony duchowny przed zatrzymaniem często odwiedzał Polskę. Wysnuto zatem wniosek, że część ofiar księdza pedofila pochodzi z naszego kraju. Poszkodowanym należą się pieniądze w ramach zadośćuczynienia - informuje "Daily Mail".

bCYNluKv

Biskup Michael Studdert wpadł w ręce policji w 2007 roku. Przy okazji jego zatrzymania aresztowano również innego pedofila, Thomasa O'Carrolla. Obaj należeli do grupy pedofilskiej. Jej członkowie uważali, że wykorzystywanie dzieci nie jest niczym złym.

Zarówno ksiądz, jak i O'Carroll mieli bogatą bibliotekę plików o charakterze pedofilskim. Kolekcję zbierano od 50 lat. Jak podaje BBC, na niektórych nagraniach uwieczniono tortury i gwałty na dzieciach. Duchowny został trzykrotnie skazany, zanim zmarł w 2017 roku.

bCYNluKB

Wyrok ws. księdza pedofila. Mocny komentarz Włodzimierza Czarzastego

bCYNluKW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(55)
Sabina
miesiąc temu
Skąd ten ksiądz miał tyle kasy? Niech mi ktoś to wytłumaczy.
Gosia
miesiąc temu
Typowy ksiądz...tylko nie każdy wpada w ręce policji... Nieliczni z duchownych są godni zaufania.
ks. Zwieracze
miesiąc temu
Zaraz, zaraz, że pedofilia - to już od razu, że to dzieło księży? Hola, hola, panowie, panie! A abbrewiatorów, administratorów papieskich, akolitów, archiprezbiterów, altarystów, egzarchów,ekscelencji, gwardianów, igumenów, infirmarzy, internuncjuszy, kamerlingów, kapelanów, kapitularzy, kaznodziejów, kolegiantów, konsultorów, legatów kościelnych, kustoszy świątyń, mafrianów, mansjonarzy, mistrzów zakonów, oblatów, opatów, ordynariuszy, ostariuszy, pastorów, penitencjarzy, penitencjarzy, pentarchów, prepozytów, primiceriuszy, scholastyków, socjuszy, widamiuszy, superiorów, wikariuszy, księży, rubrykariuszy, cecyliuszy, alumnów, portatyliuszy, subprezbiterów, ministrantów, prymicjałów, proboszczów, wiatyków, ołtarzystów, binancjuszy, absolucjuszy, dekanów, ingresjuszy, dziekanów, rekolekcjuszy, biskupów, subnotariuszy, arcybiskupów, kryżmoistów, paramentariuszy, subkanoników, prezbiterów, subminorzystów, nawikulariuszy, diakonów, stabatiuszy, subdiakonów, nowenniuszy, propriuniuszy, kardynałów, wotywatiuszy, graduacjuszy, mszalistów, arcymetropolitów, prymasów, paschalistów, noweniuszy, introitów, notariuszy, birytualiuszy, prymicjuszy, arcydiakonów, protonotariuszy, szafarzy, prałatów, egzekwiarzy, archiprezbiterów, kanoników, papieży, arcyproboszczów, nuncjuszy, prefektów, metropolitów, infułatów, mitratów, minorzystów, akolitów, arcyprezbiterów, kantorów, lektorów, świątników, cerofaniuszy, protoarchimandrytów, przeorów, ihumenów, patriarchów, zakrystianów, władyków, turyferariuszy, postulatów, krucyferariuszy, prowincjałów, magistrów teologii, ceremoniuszy, fratrów.i innych panów w sutannach i habitach i strojach mszalnych to już nie? A ja wymieniłem może z 15% wszystkich tytułów kościelnych ledwie! A jest tych panów i pań na całym świecie ponad 500 000 !
bCYNluKX
kościelni
miesiąc temu
To święty przedstawiciel kościoła.
Lolo
miesiąc temu
Jak przeczytalam ze byly tam materialy w torturami i molestowaniem dzieci to az serce boli przez co te biedne dzieci musialy przejsc. dlaczego pedofile wogole zyja , powinnismy ich wykluczyc ze spoleczenstwa, kara smierci lub wiezienie z innymi pedofilami.
Najnowsze komentarze (55)
janio
miesiąc temu
Są chronieni, ciekawe czy ktoś przeczytał dokładnie umowę polska - kościół od tego trzeba zacząć dyskusję.
janio
miesiąc temu
Sabina za umożliwianie kolegom.
Polonista
miesiąc temu
Wiele lat pracowałem jako dziennikarz. Prasa, radio TV. Za błąd ortograficzny wylatywało się z pracy w gazecie. Od literówek była korekta. Za słowo "zchańbiony" zamiast "zhańbiony" skończony był zarówno autor, jak też korektor.
anna
miesiąc temu
Znam jednego spadkobierce, któremu nalezy się kazdy spadek, za wszystko !.Zapewne już walczy o spadek.
lina
miesiąc temu
oni wszyscy maja tylko nie kazdy o tym wie.
Aaa
miesiąc temu
W angli ksiądz odwrotnie do polski dostaje presję i sie rozlicza z tutejszym zusem a w Polsce moja mniej? Nie sadze
Nie "chanba"
miesiąc temu
Tylko HANBA, Szanowna Pani Karolino Wozniak! Nie uczyli Pani ortografii w szkole?
catholico
miesiąc temu
No tak po co napisać ze to byl anglikanski ksiądz, prawda?? Nie wypada ,no bo gdy by to był katolicki duchowny to co innego...ale anglikański, protestancki nie wypada o tym wspomnieć..
bCYNluKP
Nica
miesiąc temu
Jakim prawem kościół ma majątek ,mają ziemię ,purpura emerytura 20000tys oni żyją jak oligarcha.Też idą dla kasy .Jak im nie wstyd tyle katolików żyje w biedzie ,a oni jak bóg i car .Pozabierać majątki dla kościoła oddać ofiarom pedofili i biednym ludziom .Emerytura dla purpury 2000tys i dość i tak jak zwykli obywatele mają żyć.
Watykan
miesiąc temu
Oburzony tymi wiadomościami. Wstrząśnięty na wskroś. Papież zadał dochodzenia ...tyle pieniędzy przeszło koło nosa...
Spoczął
miesiąc temu
Umiłowany w Bogu. Wyznał grzech na łożu i już jest w raju.
Młody Janek
miesiąc temu
Myślę że już tu na ziemi takim bestią powinni urzynać siusiaki . Bo jak trafi do nieba to tam będzie próbował gwałcić małe dzieci. W piekle małe dzieci można gwałcić ? W piekle niema małych dzieci , ale duże są i też nie można ich gwałcić.
krys57
miesiąc temu
A z jakiego kościoła ten ksiądz? tu już nie można, albo nie chce się napisać że z KOŚCIOŁA ANGLIKAŃSKIEGO, tam to kapłani mogą się żenić. Nie bronię przestępców jeżeli są z KK ale bez tego odniesienia półmózgi i inne lemingi krzyczą o pedofilii w KK, a wg faktów w tym kościele jest mniej takich przypadków niż np w judaiźmie, protenstantyźmie, nie mówiąc o islamie, czy szkołach powszechnych
byly katolik
miesiąc temu
I co wy katolicy na to ? dalej bedziecie bronic go ze tak ksiadz napewno nie robilby ???
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić