aktualizacja 

Zobacz, jaka będzie pogoda w Wielkanoc. Amerykanie przygotowali nową prognozę

248

Szykuje się słoneczna Wielkanoc. Jednak nie będzie bardzo ciepło. Zobaczcie prognozę pogody w rozbiciu na regiony Polski, którą opracowali specjaliści z amerykańskiego serwisu AccuWeather.

Zobacz, jaka będzie pogoda w Wielkanoc. Amerykanie przygotowali nową prognozę
(PAP, Grzegorz Michałowski)

Dolny Śląsk

Niedziela Wielkanocna powita nas pięknym słońcem. Temperatura osiągnie 11 stopni w ciągu dnia i 1 stopień w nocy. Wiatr do 35 km/h. Lany Poniedziałek także ładny, choć gorąco nie będzie. Na termometrach za dnia o stopień mniej niż w niedzielę, za to nocą o stopień więcej. Wiatr słaby.

Górny Śląsk

Powinno być ładnie, choć słońce chwilami będą zasłaniać chmury. Synoptycy zapowiadają, że temperatura wyniesie 9 stopni Celsjusza (nocą 1 stopień). Maksymalna prędkość wiatru to 35 km/h i tak będzie również w poniedziałek. Termometry wskażą 8 stopni, nocą spadnie do 1 stopnia.

Małopolska

W niedzielę przeważnie będzie słonecznie. Amerykanie na 25 procent szacują możliwość opadów. Temperatura w okolicach 8 stopni Celsjusza. W nocy wyniesie 1 stopień. Wiatr do 37 km/h. Jaki będzie poniedziałek? Również pogodny. Na termometrach zobaczymy 9 stopni (uwaga - w nocy -1 stopień). Wiatr dużo słabszy (18 km/h).

Wielkopolska

Wielkanocna niedziela upłynie pod znakiem słońca. Prognozowana temperatura wyniesie 11 stopni w ciągu dnia (w nocy 1 stopień). Wiatr w porywach do 44 km/h. W poniedziałek niebo może być częściowo zachmurzone. Termometry wskażą 9 stopni w dzień i 1 stopień Celsjusza w nocy. Maksymalna prędkość wiatru to 30 km/h.

Pomorze

Ani jedna chmurka nie powinna zasłonić słońca w niedzielę. Termometry pokażą 9 stopni za dnia i zero w nocy. Wiatr do 35 km/h. Lany Poniedziałek nieco chłodniejszy, temperatura maksymalna to 7 stopni Celsjusza. W nocy 1 stopień. Wiatr będzie silniejszy niż w niedzielę. Osiągnie w porywach 43 km/h.

Pomorze Zachodnie

Niedziela będzie słoneczna. Temperatura osiągnie 11 stopni (nocą 1 stopień). Maksymalna prędkość wiatru to 41 km/h. W poniedziałek chmury już mogą zagościć na niebie, choć prawdopodobieństwo opadów jest nikłe. Na termometrach 9 stopni w dzień i 2 stopnie w nocy. Wiatr w porywach do 44 km/h.

Mazowsze

W niedzielę na pewno nie zabraknie słońca. Temperatura w ciągu dnia powinna się utrzymywać w granicach 9 stopni Celsjusza, jednak nocą spadnie do 1 stopnia. Żadnych opadów. Wiatr w porywach do 37 km/h. Wielkanocny poniedziałek będzie podobny. Termometry pokażą 10 stopni, w nocy przymrozek (-1 stopień). Powinno być słonecznie. Wiać będzie słabiej niż w niedzielę.

Podlasie

Niedziela słoneczna i niemal bezwietrzna. Termometry wskażą 10 stopni Celsjusza, by w nocy spaść do 1 stopnia. Maksymalna prędkość wiatru to 17 km/h. Dzień później nieco się ochłodzi. Termometry w ciągu dnia pokażą 7 stopni, w nocy 2 stopnie poniżej zera.

Lubelszczyzna

Piękna pogoda w niedzielę. Słońce i 10 stopni Celsjusza. W nocy termometry pokażą 1 stopień. Wiatr w porywach do 35 km/h. Poniedziałek przywita nas niebem z lekkim zachmurzeniem. Za dnia będzie o 3 stopnie mniej niż w niedzielę. W nocy -2 stopnie Celsjusza.

Warmia i Mazury

Maksymalna temperatura w niedzielę to 8 stopni w ciągu dnia. Nocą będzie w okolicach zera. Słonecznie. Wiatr słaby, w porywach do 24 km/h. W poniedziałek rosnące zachmurzenie. Na termometrach 7 stopni w ciągu dnia (w nocy -1 stopień Celsjusza). Maksymalna prędkość wiatru osiągnie 33 km/h.

Zobacz także: Zobacz także: Niszcząca siła natury

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić