Zobaczyli ukraińską flagę. Tak z nią "walczyli"

Służby komunalne Krasnojarska w Rosji zamalowali białą farbą okna mieszkańców, którzy wywiesili we własnym mieszkaniu flagę Ukrainy i plakat z hasłem "Nie dla wojny". W sieci szerzy się nagranie z dziwnej akcji rosyjskich służb.

Zobaczyli ukraińską flagę. Tak z nią "walczyli"
Służby pomalowały okno, w którym wisiała ukraińska flaga (Twitter)

Do dziwnego zdarzenia doszło w rosyjskim Krasnojarsku. W jednym z bloków mieszkalnych przy ulicy Linejnaja na oknach jednego z mieszkań zawisła ukraińska flaga, zaś w sąsiednim oknie - plakat z hasłem "Nie dla wojny".

Zamalowali okna z flagą Ukrainy

Nie podobało się to niektórym miejscowym, dlatego zgłosili oni to do odpowiednich służb komunalnych. Te nie wymyśliły nic lepszego jak... zamalować okna Rosjanom, którzy sprzeciwiają się brutalnej wojnie.

Wieczorem 14 czerwca na osiedle przyjechał podnośnik i niezidentyfikowane osoby pomalowały część okien białą farbą, aby ukryć flagę i plakaty. Filmik opublikował jeden z mieszkańców osiedla i nagranie niesie się w sieci. Widać, że w akcji wzięło udział kilku mężczyzn w hełmach i kilku wyspecjalizowanych mundurach.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kary za "fake newsy" o wojnie

Nie widać jednak, z której firmy są. Redakcja lokalnego portalu NGS24.RU skontaktowała się z firmą zarządzającą tym osiedlem. Otrzymały informację, że ta spółdzielnia nie ma nic wspólnego z tym, co się stało.

Nowa ustawa podpisana przez Władimira Putina przewiduje on nawet do 15 lat więzienia za "fake newsy" o działaniach sił zbrojnych Rosji. Obecna interpretacja władz Rosji oznacza, że nazywanie jej "wojną" wpisuje się w państwową definicję "fake newsa". Władze określają inwazję na Ukrainę jako "operację wojskową" i blokują media, które używają określenia "wojna".

Zobacz także: Były minister PiS: wciąż finansujemy inwazję Rosji na Ukrainę
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić