Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
HNM
|

Żona ministra uruchomiła podcast. Jej pierwszy gość? Wielkie zaskoczenie

172
Podziel się:

Marianna Schreiber rozpoczęła swój autorski podcast pt. "ROZMOWY z Marianną". W pierwszym odcinku pojawił się zaskakujący gość, biorąc pod uwagę męża modelki. Rozmowa toczyła się wokół praw kobiet.

Żona ministra uruchomiła podcast. Jej pierwszy gość? Wielkie zaskoczenie
Marianna Schreiber zaprosiła do podcastu prof. Środę (YouTube, Marianna Schreiber)

Marianna Schreiber do rozmowy zaprosiła prof. Magdalenę Środę, znaną z tego, że, mówiąc delikatnie, nie po drodze jest jej z rządami PiS. W trakcie krótkiego, trwającego ok. 17 minut podcastu pojawiały się pytania dot. praw kobiet.

Jakie są, pani zdaniem, największe problemy polskich kobiet? - zapytała Marianna Schreiber.
Bardzo ważnym problemem jest zmiana układu sił politycznych. Przy autorytarnej władzy nie uda nam się nic osiągnąć. Pierwszym moim postulatem jest odsunąć tę autorytarną władzę, antykobiecą władzę - odpowiedziała jej prof. Środa.

Cała rozmowa natomiast skupiała się wokół problemów, z jakimi w Polsce borykają się kobiety, w tym m.in. o nierówności w płacach. Jeden z priorytetów, o jakim mówiła prof. Środa, to właśnie "odsunięcie władzy", bez czego nie uda się wprowadzić w żadnym obszarze zmian na rzecz kobiet.

Marianna Schreiber o swojej rodzinie. Zaskakujące słowa

W rozmowie pojawił się wątek kobiet, które czują w sobie siłę, aby przezwyciężyć strach i zacząć się realizować. Mówiła o tym poruszona modelka, mając na myśli także siebie. Jak dodała jednak, kobiety te często są powstrzymywane przed dokonywaniem śmiałych zmian, nierzadko przez bliskich, czego i ona doświadczyła.

Nie każda kobieta, która chciałaby i czuje tę siłę, aby przezwyciężyć ten strach i lęk, aby zacząć się realizować, ma finalnie tę samą siłę. Często jest tak, że rodzina zaczyna się przeciwstawiać temu, środowisko, tak jak było także w moim przypadku - wszyscy wokół nas zniechęcają i... wycofujemy się i to też doprowadza do różnych stanów [prawdopodobnie chodziło o stany depresyjne - przyp. red.] - stwierdziła Schreiber.

Na to prof. Środa odpowiedziała jej, opowiadając historię kobiet z prowincji, które chciałyby odpocząć od macierzyństwa, wyjechać na "urlop", ale boją się, bo definicja matki w Polsce jest mocno patriarchalna; matki mają "ciągle tryskać troską" i miłością do dzieci, całkowicie zapominając o sobie i swoich potrzebach. Filozofka radziła, aby zrezygnować z silnie zakorzenionych w polskiej mentalności stereotypów poświęcających się za wszelką cenę tylko dla dzieci matek, co powinno pomóc przezwyciężyć strach i lęk.

Zobacz także: Rozmowa z Prof. Magdaleną Środą
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(172)
co ci w duszy...
2 miesiące temu
super program.Na pewno bliski kazdej kobiecie. Zachowanie panow duzo zostawia do zyczenia,a prawo uwzielo sie tylko na matki polki
Monika
2 miesiące temu
Doświadczyłam molestowania w rodzinie. Mąż ukrywał orientację.
gra
2 miesiące temu
Podejrzewam, że o2 ma jakąś kasę za lansowanie tej Pani. Co 2-3 dni koleje rewelacje typu, z pześwitująca bluzką poszła do opery, a to wykrzesała "złote mysli" na jakimś portalu. Pisałem, że mósi miec jakieś "wsparcie" bo nie jest tym za kogo się uważa. Każda miernota chce być kimś, jak brak szarych komórek to swieci golizną. Co dale własna TV z gościem M. Lempart. Kolejne gołe fotki. Żenada !!
mitu
2 miesiące temu
Nic ciekawego ta Marianna, dziwię się, że mąż jej nie rzucił, nie ma co pokazywać, a na siłę pokazuje. Najpierw do psychiatry, a potem się lansować
Romek
2 miesiące temu
A może by tak żona ministra zastąpiła Rachonia w TVPIS INFO ?
ola
2 miesiące temu
ŻENADA
Nemeczek
2 miesiące temu
Zabierzcie ją zewsząd!
piekna i
2 miesiące temu
taka krucha osobka,a taki silny charakter.trzymam kciuki,pani Marianno
p.marianna
2 miesiące temu
Chociaz jedna celebrytka,ktora jest wierna prawdzie i samorealizacji
DZIEKUJE
2 miesiące temu
P.Marianno za konkretny program.Pisowi to nie podrodze,ale temat jest bardzo wazny
MOWIA
2 miesiące temu
jak jest,a pis sie oburza.Za 500+ to moze sobie tylko chlop dobrze popic.Rodzina dalej nie ma nic
Donek
2 miesiące temu
Te Panie są antyreklama "sowich" poglądów. Merthy Lampard tam jeszcze tylko brakuje.
Rozsądny Czło...
2 miesiące temu
Niech się baby wezmą do jakiejś POZYTECZNEJ roboty i za RODZENIE dzieci, a nie WYMYŚLAJĄ SZTUCZNE problemy ! NIECH CEN ZORRO NIE KASUJE TEGO WPISU BO NIE JEST ANI WULGARNY ANI OBRAŹLIWY !!!!!
h wnqh
2 miesiące temu
Atencji, atencji mi dajcie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić