aktualizacja 

99 procent ludzi nie widzi słonia na obrazku. Sprawdź, czy się do nich zaliczasz

5

Znany twórca treści na TikToku podzielił się ze swoimi obserwatorami pewną iluzją optyczną. Zaznaczył, że jedynie niewielka część osób jest w stanie dostrzec, co tak naprawdę jest ukryte na prezentowanym przez niego obrazie. Okazało się jednak, że istnieje sposób na oszukanie autora tej zagadki. Wystarczy wykonać jeden prosty ruch.

99 procent ludzi nie widzi słonia na obrazku. Sprawdź, czy się do nich zaliczasz
Iluzja optyczna. Widzisz, gdzie jest ukryty słoń? (TikTok)

Internet pełen jest różnego rodzaju materiałów, które w niezwykły sposób manipulują naszym zmysłem wzroku. Przykładowo, patrząc na popularną szachownicę Andelsona, nie jesteśmy w stanie jednoznacznie stwierdzić, co tak naprawdę widzimy.

Iluzje optyczne są reakcją naszego mózgu na nietypowe doświadczenia wzrokowe, które różnią się od tego, co nasz narząd wzroku zdążył już przyswoić w trakcie naszego życia.

Naukowcy od setek lat badają fenomen iluzji optycznych. Niektóre z obrazów, które możemy znaleźć na różnych portalach internetowych, powstały już na początku XIX wieku. Jednym z takich materiałów, które potrafią zaskoczyć nasz mózg, jest właśnie ten, którym podzielił się tiktoker o nicku Hectic Nick.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ewa Farna o angażu Julii Wieniawy do "Mam talent!": "Jej hejterzy będą ją oglądać. Jestem ciekawa jej jako jurorki"

Influencer postanowił rzucić swoim obserwatorom wyzwanie. Poprosił ich, aby przyjrzeli się załączonemu przez niego obrazowi i spróbowali odnaleźć na nim ukrytego słonia. W opisie do publikacji iluzji optycznej napisał: "Tylko jeden procent ludzi jest w stanie odnaleźć ukrytego na tym obrazie słonia".

Hectic Nick nie zostawił swoich obserwatorów bez żadnej podpowiedzi. Wyjaśnił, że zadanie to nie jest łatwe, ale istnieje sposób na to, aby sobie z nim poradzić w sposób szybki i efektywny. Zasugerował, aby spróbowali obrócić swój telefon do góry nogami i ponownie spojrzeć na obraz.

Jednak pomimo podpowiedzi, fani Hectica mieli problemy z rozwiązaniem zagadki. Post, w którym influencer wyjaśniał, jak rozwiązać trudne zadanie, zaczął być masowo udostępniany. Internauci, mimo wykorzystania podpowiedzi, nie mogli poradzić sobie z iluzją optyczną.

W końcu jeden z obserwatorów Hectica napisał w komentarzu, że udało mu się odnaleźć ukrytego na obrazie słonia. Wyjaśnił, że zwierzę znajduje się na pierwszym planie obrazu. Dwa duże drzewa to nogi słonia, a jedno mniejsze drzewo pełni funkcję jego trąby. Obserwatorzy Hectica nie kryli swojego zdenerwowania całą sytuacją.

W komentarzach pod postem można było przeczytać takie opinie jak: "Patrzyłem na tę grafikę przez dziesięć godzin, zanim udało mi się odnaleźć tego słonia" czy "Te drzewa kompletnie mnie zmyliły!".

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: ŁD
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić