Chce wziąć na mszę do kościoła. Ksiądz stanowczo komentuje

34

Upały nie raz dają się we znaki, zarówno osobom starszym, jak i młodszym. Pewien internauta chciał zabrać na mszę świętą wodę do picia w butelce. Wahał się jednak, czy to wypada. Ksiądz Sebastian Picur, znany z TikToka, postanowił skomentować sprawę. W sieci aż zawrzało od opinii. Sami zobaczcie.

Chce wziąć na mszę do kościoła. Ksiądz stanowczo komentuje
Czy można wziąć do kościoła wodę do picia? Ksiądz odpowiada. (Adobe Stock, TikTok)

Katolicki kapłan, Sebastian Picur, posługuje aktualnie jako wikariusz w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie (woj. podkarpackie). Jest autorem książki o młodzieży pt. "Holy Game".

To jeden z najpopularniejszych duchownych na TikToku w ostatnich miesiącach. Na chińskiej platformie prowadzi własne konto o nazwie @ks.sebastianpicur. W tym miejscu obserwuje go już aktualnie ponad 712 tysięcy internautów.

Z czego słynny jest kanał? Tutaj kapłan nie tylko modli się z widzami, ale też rozmawia z nimi. Często odpowiada na ich niełatwe pytania. Z chęcią rozwiewa wątpliwości młodych w zakresie wiary. Na koncie nie brakuje też wątków humorystycznych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rekordowe upały na Sycylii. Lucyfer przyniósł najwyższe temperatury w historii Europy

Woda w butelce na mszy podczas upałów. Ksiądz Picur zabrał głos

Niedawno do duchownego odezwał się pewien użytkownik TikToka. Zwracał uwagę na aktualną, upalną pogodę. Zastanawiał się, czy w takie wysokie temperatury może wziąć wodę w butelce do kościoła.

Ksiądz Picur szybko odniósł się do sprawy w specjalnym filmiku. "Tak. Niektórzy księża też piją wodę na Mszy Świętej w czasie upałów" - rozpoczął.

Dbajcie o swoje zdrowie, pamiętając o godnej postawie w miejscu świętym - skwitował.

Filmik odbił się szerokim echem na TikToku. Zebrał już ponad 60 tysięcy wyświetleń i kilkadziesiąt komentarzy. Widzowie mieli podzielone opinie.

Ja nigdy nie biorę wody do kościoła, staram się napić odpowiednio dużo, żebym w kościele nie musiał pić, 45 min to przecież nie wieczność - pisał jeden.
Kabaret - dodawał kolejny.
Tylko żeby to była woda, a nie inny przezroczysty napój - żartował następny.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić