Codziennie pił 12 energetyków. Nie wiedział, że to się skończy tragicznie

47

55-letni Lee Kamen już nigdy nie sięgnie po puszkę z napojem energetycznym. Kilka lat temu pił je niczym wodę i w ogóle nie zdawał sobie sprawy z możliwych konsekwencji.

Codziennie pił 12 energetyków. Nie wiedział, że to się skończy tragicznie
Codziennie pił 12 energetyków (Getty Images)

Napoje energetyczne zawierają w sobie dużą ilość kofeiny i cukru, dzięki czemu szybko pobudzają organizm i są przysłowiowym zastrzykiem energii.

Lee Kamen, właściciel pubu w północnej Anglii, nie potrafił funkcjonować bez tego typu wspomagaczy. Po roku doznał zawału.

Piłem wtedy od 8 do 12 energetyków dziennie, chodziłem do sklepu, do pubu i kupowałem skrzynki po 24 puszki i po prostu piłem je jak każdy inny napój - wspomina.

Lee Kamen miał wtedy 49 lat i co ciekawe nie palił papierosów i rzadko pił alkohol. Zawał był spowodowany nadużywaniem energetyków.

Pewnego dnia zemdlałem, okazało się, że mam zawał serca, musiałem mieć założony stent. Teraz biorę leki i tak będzie przez całe życie. A wszystko z powodu tych niebezpiecznych napojów. Do tego czasu nie miałem pojęcia, że ​​było coś złego w ich piciu - przyznaje.

Dziś mężczyzna próbuje uświadamiać ludzi, do czego może doprowadzić zbyt częste picie tego typu napojów. Nie ukrywał zaskoczenia, gdy zobaczył swoją 10-letnią córkę wychodzącą ze szkoły z puszką w ręku. "Zabrałem jej to i po prostu wylałem" - powiedział, jednocześnie zachęcając sprzedawców, aby nie sprzedawali napojów energetycznych nastolatkom poniżej 16. roku życia.

W puszcze napoju energetycznego znajduje się od 50 do 500 mg. kofeiny. Dawka śmiertelna dla dorosłego zdrowego człowieka wynosi ok. 10 gramów.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Zobacz także: Szczepić się podczas upałów, czy nie? Ekspertka odpowiada
Autor: KSA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić