oprac. Zuzanna Sierzputowska| 

Do czego służy czerwona końcówka korka od szampana? To cię zaskoczy!

401

Właściwie każdy korek od szampana ma końcówkę w wyrazistym kolorze. Co ciekawe, nie jest to element dekoracyjny, a ukryte udogodnienie. Warto znać jego właściwe zastosowanie.

Do czego służy czerwona końcówka korka od szampana? To cię zaskoczy!
Do czego służy czerwone zakończenie korka? (Pixabay, YouTube, Pixabay, YouTube)

Już wkrótce, chwilę po świątecznych spotkaniach z rodziną, czeka nas najbardziej imprezowa noc w roku. Podczas sylwestrowych zabaw z pewnością nie zabraknie szampana. Większość korków zabezpieczających ten napój wyskokowy ma końcówkę w wyrazistym kolorze. Okazuje się, że jest ważniejsza, niż mogłoby się wydawać.

Czerwone zakończenie korka - ta wiedza może się przydać na sylwestrowe przyjęcie

Ostatnia noc w roku to czas zabawy do białego rana i pożegnania minionych miesięcy. Nieodłącznym elementem, pojawiającym się zazwyczaj punktualnie o północy, jest szampan do wzniesienia toastu. Po oblaniu Nowego Roku zwykle zostaje nam nieco resztek tego alkoholu, który, niestety, po utracie bąbelków, traci na smaku. Tu właśnie wkracza do akcji pewien patent osławiony na YouTubie. Dzięki tej wiedzy nie zmarnujemy ani kropelki szampana!

Sekret tkwi w korku - wystarczy odpowiednio go użyć, aby zatrzymać w trunku bąbelki na dłużej, tym samym zachowując smak alkoholu na dłużej. Przyjrzyj się uważnie, najczęściej czerwonej, końcówce.

Po wyjęciu korka przytnijmy jego biały koniec, a następnie wciśnij przycięty korek w butelkę. Wtedy wystarczy, że pociągniemy za czerwoną końcówkę, aby wyjąć ją z korka. Przez otwór nalewamy szampana, po czym wciskamy kolorowe zakończenie z powrotem w korek. I na tym polega cała tajemnica zatrzymania smaku alkoholu i bombelków na dłużej.

Zobacz także: Sektkorken

Butelka szampana ze zwykłym korkiem? Nic straconego!

Niektóre produkty posiadają inne zamknięcie butelki. Nie znaczy to jednak, że jesteśmy w takim przypadku skazani szybką utratę bąbelków i smaku. Zabezpieczyć szampana przed odgazowaniem można również w inny sposób.

Wiele osób potwierdza, że wystarczy umieścić w butelce metalową łyżkę, po czym wstawić alkohol do lodówki - do całego procesu niezbędna jest niska temperatura. Należy zwrócić uwagę na to, by trzonek sztućca nie dotykał do płynu.

Zobacz także: Jakie wino musujące wybrać na Sylwestra?
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić