aktualizacja 

Domowy sposób na lśniące fugi. Brud między płytami sam się rozpuści

8

Czyszczenie fug raczej nie należy do naszych ulubionych czynności w czasie sprzątania. Kiedy jednak nadejdzie moment, gdy zbierzemy się w sobie i zabierzemy za ten mało przyjemny obowiązek, warto mieć w domu produkty, które ułatwią nam zadanie.

Domowy sposób na lśniące fugi. Brud między płytami sam się rozpuści
W jaki sposób wyczyścić zabrudzone fugi? (Adobe Stock, Roswitha_Irmer)

Zabrudzone fugi nie tylko wyglądają nieestetycznie, lecz także gromadzą brud oraz kurz. Ich wyczyszczenie niestety zajmuje sporo czasu. W jaki sposób ułatwić sobie sprawę? Dzięki tym sposobom fugi w łazience oraz kuchni będą wyglądać jak nowe!

Jak wyczyścić fugi? Najlepsze sposoby

Regularne sprzątanie jest niezwykle ważną czynnością. W takich miejscach jak kuchnia i łazienka nietrudno bowiem o rozwój drobnoustrojów. Z tego też względu pamiętajmy, aby zawsze poświęcić tyle czasu na porządki, aby wszystkie kąty zostały dokładnie przez nas obejrzane. Czyszczenie fug jest żmudnym, ale koniecznym zajęciem. Jak się za nie zabrać?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sprzątanie bez smug

Oczywiście na rynku dostaniemy mnóstwo "gotowców", które pomogą nam w usunięciu brudu. Warto natomiast pamiętać o tym, że domowe sposoby często są równie skuteczne, a przy okazji dzięki nim zaoszczędzimy parę groszy.

Domowe środki na czyste fugi

Co pomoże odczyścić fugi? Pierwszym sposobem będzie... para wodna! Sprawi ona, że brud między płytkami zacznie się rozpuszczać, tym samym nie sprawi nam problemu przy usuwaniu np. za pomocą zwykłej szmatki. Czasem jednak sama para nie wystarczy. Co wtedy?

Pamiętajmy o niezwykłych właściwościach sody oczyszczonej. Tak, w tym przypadku również przychodzi nam z pomocą. Wystarczy, że wymieszamy produkt z wodą utlenioną w takich proporcjach, aby powstała pasta. Gotową maź rozsmarowujemy na fugach i pozostawiamy na kwadrans. Po tym czasie zbieramy resztki pasty przy pomocy miękkiej szczoteczki. Jeżeli zabrudzenia są wyjątkowo trudne, możemy zostawić domowy środek czyszczący na 30, a nawet 40 minut. Po tym czasie nie powinniśmy mieć problemu z usunięciem brudu.

Co z fugami na podłodze?

Masz jasne płytki, a fugi przestały wyglądać estetycznie? Sięgnij po cytrynę! Sok z tego cytrusa świetnie sobie radzi z doczyszczeniem zabrudzeń. Czy to kurz, tłuszcz czy rdza, po upływie 20 minut od nałożenia na fugi soku z cytryny, podłoga powinna lśnić.

Autor: ZS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić