Włóż gazetę do lodówki. Efekt nastąpi już po kilkunastu godzinach

107

Wilgotna gazeta lub papierowy ręcznik w lodówce, działa jak pochłaniacz zapachów. To domowy sposób naszych babć, który znajduje zastosowanie również dzisiaj. Zobacz na czym polega prosty trik.

Włóż gazetę do lodówki. Efekt nastąpi już po kilkunastu godzinach

Wilgotna gazeta działa jak pochłaniacz zapachów. Spróbuj włożyć lekko mokrą, zwiniętą gazetę lub ręcznik. Po kilkunastu godzinach problem niechcianego zapachu powinien ustąpić. Profilaktycznie zabieg można wykonać jeszcze raz i powtarzać go od czasu do czasu.

Inny trik ze zwilżonym papierem w lodówce. Owiń nim naczynie. Ta sztuczka sprawi, że o wiele szybciej się ono schłodzi. To bardzo przydatny patent, jeżeli musisz włożyć do lodówki lekko ciepłe jedzenie.

Inne sposoby na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu w lodówce. Nie tylko mokry papier może pomóc. Równie dobrze działa zużyta torebka po czarnej herbacie. To doskonały sposób, by usunąć z lodówki niechciane aromaty czosnku, cebuli czy innych potraw. Podobny efekt przynosi umieszczenie w lodówce naczynie z kawą lub sodą oczyszczoną. Oczywiście pojemnik musi być otwarty.

Przyczyny brzydkiego zapachu w lodówce. Najczęściej przyczyną brzydkiego zapachu z lodówki są zepsute resztki jedzenia oraz brud. Warto utrzymywać czystość i nie dopuszczać do zbyt długiego zalegania pokarmów. Owoce i warzywa zamiast bezpośrednio na półkach, warto trzymać w lodówce w pojemnikach lub na talerzykach.

Od czasu do czasu lodówkę należy dokładnie umyć w środku. Nawet jeżeli nie śmierdzi. Świetnie sprawdzi się do tego woda z octem. Ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, a przy tym skutecznie usuwa przykre zapachy. To tani i ekologiczny sposób naszych babć. Nie musicie się także obawiać, że jedzenie przesiąknie zapachem octu, gdyż ten szybko się ulatnia.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Zobacz także: Jak Karolina Muller znalazła się na tym samym wybiegu z Naomi Cambell?
Autor: AML
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić