aktualizacja 

Kelnerka oniemiała. Taki napiwek dał jej klient w Boże Narodzenie

84

Gdy zatrudniasz się jako kelner, musisz liczyć się z tym, że każdy dzień będzie ciężką pracą. Klienci bywają opryskliwi i wymagający. Bywają jednak i tacy, którzy potrafią docenić ciężką pracę. Jedna z kelnerek w stanie Wisconsin w Stanach Zjednoczonych otrzymała ogromny napiwek od klienta. Dla niej był to idealny prezent na święta.

Kelnerka oniemiała. Taki napiwek dał jej klient w Boże Narodzenie
Kelnerka dostała napiwek od klienta. Kwota jest ogromna (YouTube)

Wręczenie napiwku obsłudze restauracji jest miłym gestem, który ma na celu docenienie dobrze pracującego serwisu. W USA przyjęło się, że w dobrym tonie jest zostawić kelnerce napiwek w wysokości 10 procent kwoty widniejącej na rachunku. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby dać więcej. Najdobitniej przekonała się o tym jedna z kelnerek w stanie Wisconsin w Stanach Zjednoczonych, która otrzymała ogromny napiwek od klienta.

29-letnia Callie Blue obsługiwała stoliki w restauracji Gus's Diner na obrzeżach Madison (stolica stanu Wisconsin). Kobieta pracowała w niedzielę w Boże Narodzenie. Tego dnia atmosfera w lokalu była bardzo świąteczna. W trakcie pracy Callie odbyła miłą pogawędkę z jednym z gości, który zostawił jej tysiąc dolarów napiwku. W przeliczeniu na złotówki to niemal 4,5 tysiąca zł.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Niebezpieczne lądowanie w USA. Pilot zachował zimną krew

Kelnerka z Wisconsin dostała 1000 dolarów napiwku

Jak się później okazało, tym klientem był Michael Johnson, prezes i dyrektor generalny Boys & Girls Clubs of Dane County. To firma, która zajmuje się rozwojem młodzieży i zapewnieniem im jak najlepszego startu w dorosłym życiu.

Johnson powiedział, że jego harmonogram na Boże Narodzenie był zarezerwowany dla rodzin, którym planował pomóc od 7:30 rano, więc przeszukał internet w poszukiwaniu restauracji otwartych o 6 rano i dowiedział się o Gus's Diner. Był pod ogromnym wrażeniem pracy jednej z kelnerek i dał jej tysiąc dolarów napiwku - podkreśla portal ctvnews.ca.

Tego dnia napiwek od Michaela dostało łącznie 12 kelnerów, jednak 29-latka z Wisconsin otrzymała najwyższy ze wszystkich osób obsługujących restauracje.

Zobacz także: Wisconsin waitress gets $1,000 tip from Christmas customer

Kelnerka przeznaczy sowity napiwek na konie

Callie Blue była zachwycona niespodzianką zostawioną przez Michaela Johnsona. Kobieta powiedziała w rozmowie z lokalnymi mediami, że pieniądze przeznaczy na karmę dla swoich czterech koni, gdyż zwierzęta te są jej ogromną, życiową pasją.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić