Zuzanna Sierzputowska| 

Kiedyś ta kobieta ważyła 17 kilogramów. Oto jak wygląda dzisiaj

265

Kristina Karyagina wspomina, że jeszcze kilka lat temu zapominała o tym, żeby jeść. W krytycznym momencie kobieta nie była w stanie wstać z łóżka o własnych siłach. Jak potoczyło się jej życie po podjęciu leczenia?

Kiedyś ta kobieta ważyła 17 kilogramów. Oto jak wygląda dzisiaj
Kristina w najgorszym momencie ważyła zaledwie 17 kilogramów (YouTube)

Kristina Karyagina pochodzi z Barnaułu. Niezdrowa relacja z jedzeniem doprowadziła do tego, że w pewnym momencie jej waga oscylowała w granicach 17 kilogramów. W wieku 22 lat dziewczyna wyglądała jak starsza kobieta. Aby przeżyć, Christina musiała podjąć zdecydowane kroki.

Kristina Karyagina od lat walczyła z anoreksją

Młoda kobieta wspomina, że w szkolnych latach podczas trwania egzaminów przestawała w ogóle jeść. Głodzenie się tłumaczyła brakiem czasu oraz zwiększonym podekscytowaniem. Jej działania doprowadziły do wyniszczenia organizmu i braku nawet najmniejszych sił. Mama Kristiny próbowała ratować córkę, prosząc ją o podjęcie leczenia i wrócenia do normalnego jedzenia.

Lekarze, do których kobieta zaprowadziła Christinę, również nie wiedzieli jak podejść dziewczynę i namówić ją do przyjęcia pomocy. Karyagina wzięła udział w programie "Niech mówią", gdzie opowiedziała o swoich przejściach i zaburzeniu odżywiania. To właśnie dzięki temu występowi, jej historią zainteresował się profesjonalny psycholog.

Specjalista naprowadził Kristinę na dobrą drogę

Wspomniany psycholog twierdził, że leczenie dziewczyny trzeba zacząć od zmienienia sposobu jej myślenia. To był strzał w dziesiątkę; już po kilku spotkaniach świadomość o jedzeniu Kristiny zaczęła się zmieniać. Karyaginie wróciły chęci do życia i normalnego spożywania posiłków.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

W trakcie postępowania terapii kobieta zaczęła przybierać na wadze. Zwiększała się też jej pewność siebie. Na kilku spotkaniach poznała inne dziewczyny z podobnymi problemami, którym udało się zwalczyć chorobę, co pozwoliło jej nabrać dodatkowej motywacji do tego, aby samej zawalczyć o zdrowie.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Jak dziś czuje się Kristina Karyagina?

Obecnie Kristina waży już prawie 30 kilogramów! Jest to ogromna zmiana w stosunku do tego, co działo się zanim rozpoczęła współpracę z psychologiem. Choć wciąż jest to duża niedowaga, jest nadzieja, że kobiecie uda wyjść się z zaburzeń odżywiania. Jej historia poruszyła całą Rosję, w tym influencerki, które organizują Kristinie pomoc i nagłaśniają sytuację.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Zobacz także: Polska modelka o anoreksji: "Z takich chorób nigdy się nie wychodzi, stosuje się drastyczne środki"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić