o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ABA
|

Wielka wpadka księcia Filipa. Prawda wyszła na jaw po latach

20
Podziel się

Książę Filip zostanie zapamiętany jako osoba, która przez całe swoje życie była oddała służbie publicznej. Arystokrata była i będzie wzorem dla kolejnych pokoleń. Jednak mąż królowej Elżbiety znany był również ze swoich wpadek. Jedną z najgłośniejszych wyjaśniono po latach.

Wielka wpadka księcia Filipa. Prawda wyszła na jaw po latach
Książę Filip zmarł w wieku 99 lat. (Getty Images)
bEiclDPF

Do incydentu doszło w 2002 roku podczas wizyty Filipa w Australii. W trakcie spotkania z Aborygenami książę zapytał jednego z nich: "Czy nadal rzucacie w siebie włóczniami?". Słowa te odbiły się szerokim echem w światowych mediach, a do księcia przylgnęła łatka rasisty. Jak się okazuje niesłusznie.

Książę Filip rasistą?

Warren Clements, jeden z Aborygenów, który był na spotkaniu z Filipem, wyjaśnił co dokładnie powiedział wtedy książę. Wytłumaczył, że słowa o włóczni zostały wyrwane z kontekstu i źle zinterpretowane.

bEiclDPH
Byliśmy rozgorączkowani królewską wizytą więc powiedzieliśmy: "Chodźmy na tyły, rzućmy bumerangami i włóczniami i miejmy nadzieję, że uda nam się ich ujrzeć". Pomachali nam, a my się popisywaliśmy. Myślę, że książę to widział i dlatego tak powiedział. Słowa wyrwane z kontekstu - powiedział dla ABC News.

To nie jest jedyna wpadka, jaką zaliczył książę Filip. W 1986 roku powiedział młodym ludziom, że jeśli ci "zostaną w Chinach dłużej, to wszyscy będą mieć wąskie oczy".

bEiclDPN

Książę Filip w 2017 roku wycofał się z pełnienia obowiązków. Jednak jego problemy zdrowotne zaczęły się już w 2012 roku. Musiał zrezygnować z obchodów Diamentowego Jubileuszu królowej Elżbiety. W 2013 roku przeszedł operację jamy brzusznej, a rok później zaczął używać aparatów słuchowych. W 2019 roku doprowadził do wypadku samochodowego, po którym zrezygnował z prowadzenia pojazdów.

Książę Filip i królowa Elżbieta byli małżeństwem przez 74 lata. Para poznała się, gdy Filip miał 18 lat, a Elżbieta zaledwie 13. Przyszła królowa od pierwszego wejrzenia zakochała się w przystojnym oficerze. Przez kilka lat wymieniali listy. Pobrali się w 1947 roku. Doczekali się czwórki dzieci: Karola (następcy tronu), Anny, Andrzeja i Edwarda.

Zobacz także: Zmarł książę Filip. Ekspertka opowiedziała o kontrowersyjnym wątku z jego życia
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiclDQi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(20)
ano tak
2 miesiące temu
Książe Karol też przyznawał się do krewnych na terenie Polski. Okazało się , że to było niemieckie powinowactwo na terenie byłych PRUS i sprawa ucichła.
Irlandczyk
2 miesiące temu
Tak przeżywamy rodzinę królewską a jakie ona ma zasługi dla Polski - powspominajmy księcia Filipa co takiego zrobił dla Polski że tak hołdujemy jego królewskiej mości i rodzinie ?
GOść
2 miesiące temu
Był Arystokratą i traktował Aborygenów jak dzikich . Arystokrata Angielski nawet członków GB traktował z wyższością . O czym mogą zaświadczyć i Szkoci i Irlandczycy .
bEiclDQj
LOVE𝟔𝟗.PL
2 miesiące temu
❤️Hej, z tej strony Asia. Mam 20 lat i chciałabym zaprosić Państwa na Największy Portal z Panienkami w Europie. U góry nazwa strony!
Ona40
2 miesiące temu
Przeciez jest już wariant brytyjski...
Natalia
2 miesiące temu
Filip był babiarzem, zdradzał elzbiete przez lata, bral udział w tajnych zgromadzeniach pod barwionych sexem, orgiach, o ludziach mówił, że powinna nas zabić jakąś zaraża lub wirys bo jest nas za dużo. Nie szanował innych. Był znudzonym, zakompleksionym przez bycie mniej ważnym w rodzinie człowiekiem. Jedyne co go wyróżniało to bycie członkiem rodziny królewskiej. Nie ma nad czym się zachwycac.
niepewny
2 miesiące temu
"Arystokrata była..."? To może już lepiej "arystokrat był"?
polonistka
2 miesiące temu
"Arystokrata była i będzie wzorem dla kolejnych pokoleń'. Czy on zmienił płeć ? Nic mi o tym nie wiadomo.
Ja1
2 miesiące temu
Czy królowa wyjdzie za mąż
Ania
2 miesiące temu
Dajcie już spokój pożył se stary dziad długo w królewskich opływal dostatkach, na każdego kiedyś przyjdzie czas
Ida
2 miesiące temu
Książę znany był z tego, że był krewki,bezczelny i protokół miewał za nic.
Tego nie dali
2 miesiące temu
A to że jak umrze to chce być wirusem i pozbyć się połowy ludzkości
ździś
2 miesiące temu
Jak książe to zażarć nie może?
bEiclDQb
Brunon Kw...
2 miesiące temu
To może jeszcze jeden jego żarcik: nie tak znowu dawno temu w wywiadzie stwierdził, że największym problemem planety jest przeludnienie, i po śmierci w razie reinkarnacji chciałby powrócić jako śmiercionośny wirus i wybić nadwyżkę ludzkości... Prawda jakie urocze i zabawne? :)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić