Marta Kutkowska
Marta Kutkowska| 

Małgorzata Rozenek jest przerażona. Została oszukana w podstępny sposób

22

Oszuści wielokrotnie żerowali na wizerunku gwiazdy. Tym razem jednak sprawa jest na tyle poważna, że Małgorzata Rozenek natychmiast podjęła kroki prawne.

Małgorzata Rozenek jest przerażona. Została oszukana w podstępny sposób
Małgorzata Rozenek (AKPA)

Małgorzata Rozenek to naczelna polska influencerka. Ma prawie półtora miliona obserwujących na Instagramie. Dla wielu Polek jest przykładem zadbanej, przy tym spełnionej zawodowo kobiety i świetnej mamy. Wszystko, co poleci na swoim profilu, natychmiast staje się sprzedażowym hitem. Nic więc dziwnego, że jej popularność próbują wykorzystać podszywający się pod nią oszuści.

"Rozenek cudnie chudnie" nie dzięki niebezpiecznym tabletkom

Po internecie krążą od kilku dni reklamy środków na odchudzanie z rzekomym udziałem Małgorzaty Rozenek. Oburzona gwiazda natychmiast odcięła się od złodziei:

Dostaję bardzo dużo screenów z reklamami środków na odchudzanie. Dziewczyny, to jest fejk. Już nawet nie liczę, który to już raz się wykorzystuje moje zdjęcie i dane do reklamy jakiegoś środka na odchudzanie. Nie ma takiej możliwości, żeby cokolwiek mogło wspomagać odchudzanie poza dietą i uprawianiem sportu. Nie żadne środku, tabletki czy herbaty. Dziewczyny, tylko dieta i ruch, dieta i ruch…

Celebrytka jest przyzwyczajona do dementowania różnych bzdur na swój temat, jednak ostatnie poczynania oszustów naprawdę ją przeraziły.

Małgorzata Rozenek ofiarą kradzieży tożsamości

Kochani, po raz kolejny na Facebooku organizowane są relacje LIVE, których niby ja jestem autorką. Więc po raz kolejny was proszę, żebyście nie dali się nabrać. Ja nigdy nie organizuje transmisji nigdzie indziej niż tu, na moim Instagramie. Co więcej, ja przebywam obecnie w Meksyku, a LIVE dzięki sztuce montażu wyglądają, jakby były robione w Polsce, bo wykorzystują stare fragmenty moich nagrań - mówiła Małgorzata Rozenek na InstaStory.

Oszuści przemontowują stare nagrania gwiazdy, tak, żeby brzmiały autentycznie. Z jej wypowiedzi układają tekst, który ma namówić widzów, do przekazywania pieniędzy. Złodzieje wykorzystują wiarygodność Małgorzaty Rozenek i żerują na łatwowierności jej fanek. Metoda, której używają, jest bardzo podobna do tzw. "deep fake", czyli aktualnie najbardziej niebezpiecznego internetowego oszustwa.

Deep fake to technika stosowana jest do łączenia i nakładania obrazów nieruchomych i ruchomych na obrazy lub filmy źródłowe przy użyciu komputerowych systemów uczących się. Uzyskane w ten sposób łudząco realistyczne ruchome obrazy stosowane są w nagraniach filmowych, stwarzając możliwości manipulacji poprzez np. niemożliwą do odróżnienia przez widza zamianę twarzy aktorów występujących w filmie.

Przerażona Małgorzata Rozenek natychmiast podjęła kroki prawne

Zrobię wszystko, co w mojej mocy, by ten proceder zatrzymać! - mówi gwiazda.

Radzi także wszystkim fanom, żeby zachowali czujność i informacje o niej czerpali tylko z oficjalnych źródeł.

Zobacz także: Religia na maturze? Dariusz Piontkowski komentuje postulat Kościoła Katolickiego
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić