aktualizacja 

Mama zgoliła włosy niemowlakowi. Opowiedziała, dlaczego

8

Pochodząca z Uzbekistanu kobieta opublikowała na TikToku filmik, który, krótko mówiąc... nie wszystkim się spodobał. Pod nagraniem pojawiły się komentarze, że mieszkająca w USA kobieta robi swojemu niemowlakowi krzywdę.

Mama zgoliła włosy niemowlakowi. Opowiedziała, dlaczego
TikTokerka Zarmina (TikTok)

TikTokerka Zarmina pochodzi z Uzbekistanu, ale na co dzień mieszka w Stanach Zjednoczonych. Kobieta jest mamą niemowlęcia.

Wywołała poruszenie. "Biedne dziecko"

Ostatnio na portalu wstawiła filmik, który nie wszystkim się spodobał.

Widać na nim, jak goli swojemu dziecku włosy. Kobieta wyjaśnia, że jest to zwyczaj wywodzący się z kręgu kulturowego, z którego pochodzi. Jego celem jest pozbycie się włosów, które dziecko miało, gdy przebywało w łonie matki.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Nie mogę się doczekać, aż zobaczę, jak odrastają - napisała.

Wideo zostało obejrzane ponad 21 milionów razy, a komentujący zostawili ponad dwa i pół miliona polubień. Nie wszystkim się to jednak spodobało i pod nagraniem pojawiły się też negatywne komentarze.

Biedne dziecko - napisał jeden z użytkowników.

Kobieta jednak nie pozostała obojętna na te zarzuty. Nagrała osobny filmik, w którym wyjaśniła hejterom, że nie przejmuje się ich opinią.

(...) Kultura zawsze ma określone znaczenie, to tylko przekonania przekazywane z pokolenia na pokolenie w ramach pewnej społeczności - napisała w nowym nagraniu.
My, a zwłaszcza moja rodzina, myślimy o tym, jak o nowym początku dziecka na świecie - dodała.

Ponadto zasugerowała negatywnie komentującym zmianę nastawienia. "Teraz zwracam się do tych, którzy pisali, że nigdy nie mogliby zrobić tego swojemu dziecku: to nie róbcie. To proste. Gdy widzisz wideo, z którego możesz dowiedzieć się czegoś nowego o danej kulturze, po prostu pomyśl: "To ciekawe, zupełnie inne niż to, co ja robię" i idź dalej" - czytamy. 

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić