aktualizacja 

Mąż zgubił obrączkę. Ksiądz mówi o przesądach

18

Pewien internauta był zdruzgotany, gdyż zgubił swoją obrączkę ślubną. Nie wiedział, co ma teraz zrobić. Bał się krążących zabobonów. Zgłosił się z prośbą o pomoc do kapłana Piotra Jarosiewicza. Duchowny od razu pośpieszył z odpowiedzią. Sami zobaczcie, co poradził mężczyźnie. Możecie się zdziwić.

Mąż zgubił obrączkę. Ksiądz mówi o przesądach
Internauta zgubił obrączkę. Ksiądz Piotr Jarosiewicz mówi o przesądach. (Adobe Stock, TikTok)

Katolicki ksiądz Piotr Jarosiewicz zyskał na popularności dzięki kanałowi, jaki prowadzi na TikToku. Na chińskiej platformie na profilu @ks.piotrjarosiewicz śledzi go obecnie 285 tysięcy użytkowników sieci. Grono jego fanów wciąż się jednak powiększa.

Duchowny pełni posługę kapłańską jako wikary w jednej z parafii w diecezji drohiczyńskiej. W wolnych chwilach oddaje się również pisaniu książek. Jest autorem takich lektur jak: "Siedem", "MPJ", "Jesus is cool" oraz "Boża sieć...

Zgubił obrączkę ślubną. Ksiądz mówi, co można zrobić w tej sytuacji

Teraz do księdza Piotra Jarosiewicza odezwał się pewien mężczyzna. Był zdruzgotany, gdyż zgubił obrączkę ślubną. Bał się krążących przesądów, co stanie się dalej z jego związkiem. "Co to może oznaczać? Co powinienem zrobić?" - pytał załamany. Kapłan od razu ruszył z pomocą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zagubioną obrączkę odnalazł na... wysypisku
Nie, nie niesie to żadnych złych nowin, nie jest to zabobon. Nie rozpadnie się małżeństwo przez to, że ktoś zgubił obrączkę (...) Ja bym zachęcał i zapraszał, żeby kupić nową - rozpoczął ksiądz Jarosiewicz.

Następnie duchowny polecił, by udać się do zakrystii. "Poświęcić obrączkę i zrobić z tego coś pięknego, czyli... może zaprosić żonę, by (...) odnowić przyrzeczenie małżeńskie (...) lub pójść ze sobą na randkę po iluś latach małżeństwa" - podpowiadał.

To my z prostych rzeczy czynimy niezwykłe. (...) Zwyczajne sytuacje przemieniajmy w nadzwyczajne. Niech będzie piękna randka - podsumował.

Wideo znalazło uznanie wśród użytkowników TikToka. Internauci wyświetlili je już ponad 39 tysięcy razy. Z chęcią komentowali nagranie. "Złe nowiny będą, jak żona się dowie" - żartował jeden użytkownik.

Ja zgubiłam pierścionek zaręczynowy, bo dureń kupił za duży. Jestem już 35 lat po ślubie i poszłabym za durniem w ogień - twierdziła pewna kobieta.
Modlitwa do świętego Antoniego :) zawsze się znajduje ;) - radziła następna.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić