Na tym zdjęciu znajduje się drapieżnik. Niewielu osobom udaje się go dostrzec

56

Na tym zdjęciu ukryty jest lampart plamisty. Zwierzę zakamuflowało się w zaroślach. Niewielu osobom udaje się go zlokalizować.

Na tym zdjęciu znajduje się drapieżnik. Niewielu osobom udaje się go dostrzec
Test na sposrzegawczość (Fot. Abhinav Gupta) (Twitter)

Lamparty są jednymi z największych mistrzów kamuflażu. Dzięki swojemu wyjątkowemu, cętkowanemu umaszczeniu potrafią doskonale wtopić się w otoczenie. Wśród krzewów i nieregularnych cieni zwierzęta te naprawdę trudno dostrzec, co pomaga im w polowaniu.

Spróbuj znaleźć lamparta

Na tym zdjęciu znajduje lampart plamisty, który zakamuflował się w zaroślach w okolicach Jaipur w zachodnich Indiach. Ukrył się tak dobrze, że bez przybliżenia jest praktycznie nie do wypatrzenia.

Nadal go nie widzisz? Spróbujmy przybliżyć zdjęcie.

Fotografia została wykonana przez fotografa-amatora Abhinava Guptę podczas podróży na wzgórza Aravali na początku czerwca. 34-latek nie zdawał sobie sprawy, że sfotografował lamparta. Dopiero po powrocie do domu podczas przeglądania zdjęć zobaczył, że udało mu się uwiecznić to majestatyczne zwierzę.

Lampart plamisty to czwarty pod względem wielkości kot świata (po tygrysie, lwie i jaguarze). Występuje w całej Afryce (oprócz pustyń) oraz w południowej i środkowej Azji. Zamieszkuje wilgotne lasy i suchą sawannę, tereny górzyste i równiny.

Zobacz także: Polowanie watahy likaonów na impalę. Niezwykłe nagranie z safari w RPA
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić