aktualizacja 

Nie wyrzucaj starych gazet. Przydadzą się zimą

7

Oto triki, które warto zastosować zimą. Świetnie sprawdzą się podczas chłodnych temperatur. Jeden z nich dotyczy starych gazet, którym warto dać drugie życie i nie wyrzucać ich po przeczytaniu. Świetnie sprawdzą się w samochodzie! Oto patenty, które idealnie sprawdzą się zimą.

Nie wyrzucaj starych gazet. Przydadzą się zimą
Nie wyrzucaj starych gazet, przydadzą się zimą! Wykorzystaj je w samochodzie (Pixabay)

Zima to czas, kiedy wiele rzeczy nie działa z taką łatwością, jak podczas cieplejszych miesięcy. Niskie temperatury sprawiają, że drogi są zakorkowane i trudno przejezdne. Musimy zmieniać opony z letnich na zimowe i wykazać się jeszcze większą uważnością podczas prowadzenia pojazdów, z powodu na słabe warunki drogowe. Również nasz organizm reaguje inaczej na spadki temperatur i zdarza się, że chorujemy po porankach spędzonych na odśnieżaniu samochodu i skrobaniu szyb.

Nie wyrzucaj starych gazet, przydadzą się zimą! Wykorzystaj je w samochodzie. Aby uniknąć nieznośnego skrobania szyb w zimie i podczas przymrozków, warto znać ten trik! Lepiej nie wyrzucać starych gazet, bo mogą świetnie sprawdzić się w zimie. Wystarczy zrobić z nich użytek i zabrać do garażu lub na parking, rozłożyć, a następnie umieścić za przednią lub tylną szybą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nie wyrzucaj starych gazet, przydadzą się zimą! Wykorzystaj je w samochodzie

Aby nie zwiał ich wiatr, można przytrzymać je wycieraczkami lub innym obciążnikiem. Dzięki temu nie będziemy musieli skrobać szyb o poranku i zaoszczędzimy chwilę czasu, śpiesząc się do pracy.

Triki zimowe, które warto znać

Zimowe triki, które warto znać, to nie tylko wykorzystywanie starych gazet. Kolejnym jest wykorzystanie balsamu do ust na… okularach! Dzięki posmarowaniu ich balsamem, a następnie dokładnym wytarciu szkieł, nasze okulary przestaną parować. Szczegóły można zobaczyć na poniższym wideo. Co jeszcze można zrobić zimą? Te triki warto znać!

Kolejnym patentem jest włożenie do kieszeni kurtki kulki z folii aluminiowej. Uratuje nas w wielu sytuacjach, na przykład, kiedy elektryzują się włosy. Warto też stworzyć domowy płyn do odmrażania szyb. Zamiast wydawać fortunę na sklepowe specyfiki, wystarczy prosty przepis składający się z octu i wody w proporcji 2:1. 

Płyn do odmrażania szyb domowej roboty wlewamy do atomizera, mocno zakręcamy i gotowe. Możemy trzymać go w samochodzie lub przy wyjściu z domu, by nigdy nie zapominać o nim przed wyjściem do pracy. Więcej patentów znajduje się na powyższym materiale wideo!

Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić