Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
oprac. Marta Kutkowska
|

Nigdy nie mów tego partnerowi. Seksuolog przestrzega przed konsekwencjami

130
Podziel się

Wyznajesz zasadę, że w związku najważniejsza jest szczerość? Okazuje się, że o niektóre rzeczy nie warto pytać. Seksuolog podpowiada, kiedy lepiej ugryźć się w język.

Nigdy nie mów tego partnerowi. Seksuolog przestrzega przed konsekwencjami
Czy mówić o seksie z eks? Seksuolog nie ma żadnych wątpliwości. (123RF)

W kwestiach dotyczących przeszłości seksualnej i kobiety i mężczyźni lubią koloryzować. Panowie lubią dodawać sobie partnerek seksualnych, panie, przeciwnie, wolą uchodzić za powściągliwe. Czy rozmowa o swoich dawnych podbojach w ogóle ma sens? Może lepiej zostawić przeszłość za sobą i unikać pytań, które mogą, w najlepszym wypadku, wywoływać niezręczność?

Ciekawość - pierwszy stopień do piekła

Na pewno nieraz każdy z nas zastanawiał się, jak wyglądają eks naszych partnerów. Porównywanie się z nimi w kwestii atrakcyjności, szukanie ich zdjęć w social mediach, podpytywanie znajomych. Korci cię, by zacząć zadawać partnerowi pytania, także dotyczące intymnych szczegółów relacji?

Często nurtuje nas także liczba partnerów seksualnych aktualnego kochanka. Seksuolog podpowiada, by lepiej okiełznać naszą ciekawość.

Mężczyzna może powiedzieć kobiecie, że miał pięć partnerek. Ona dopyta się, czy to były kobiety do związku, czy do seksu. Jedna pomyśli, że mężczyzna zbierał doświadczenia seksualne i dzięki temu nie będzie jej zdradzał, szukał przygód. Inna sobie pomyśli: "Co za świnia! Wykorzystywał kobiety, zamiast wchodzić z nimi w relację". Ciężko wyczuć, jak dana osoba odbierze taki komunikat. Często ocenia drugą stronę przez pryzmat swojego systemu wartości, swojej osobowości. Nasze słowa mogą różnie być zinterpretowane - mówi seksuolog Andrzej Gryżewski.

Nigdy nie mów o tym partnerowi

Opowiadanie o byłych kochankach możesz zinterpretować jako tęsknotę za nimi, chęć przechwalania się lub niepoważne traktowanie swojego związku. Emocje, które zaczną się pojawiać, mogą negatywnie wpłynąć na twoją relację lub podważyć twoje poczucie własnej wartości.

Trzeba pamiętać, że to, co możemy usłyszeć, może nas czasami przerosnąć - mówi seksuolog Andrzej Gryżewski.

Jeśli dopytujesz się partnera o seksualne doświadczenia, by poprawić jakość swojego pożycia, dowiedzieć się więcej o jego preferencjach czy potrzebach, zrób to delikatnie, bez wchodzenia w sferę emocjonalną. Możesz się niepotrzebnie sparzyć.

Zobacz także: Na własnej skórze odc.1
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(130)
Jacek
9 miesięcy temu
Nowy program pisdów mowi: My wam żony i mężów znajdziemy!
ićpun
9 miesięcy temu
później odpisze... aktu ;) wiadomo
chmura sp z o...
9 miesięcy temu
une te szybkie bo to nie tak jak myślisz po maluchu i jechane to frajer wiązanka brak zmian... chu... jemu w twarz... łacza satelita/// znjdź nawiąz połączenie--- mam podatność? wiedziałem dzięki w prądzie
chmura sp z o...
9 miesięcy temu
zorganizowana lokalna gospodarcza no cóż takie życia ta o której mowa
chmura sp z o...
9 miesięcy temu
kolejne wydatki a on ciągle myśli że to z chmury... spoko biorę bo mam
chmura sp z o...
9 miesięcy temu
fabryka życia pełna niespodzianek wyeliminowanych po drodze jak on sobie coś weźmie to przecież zrozbi to po swojemu nowy system opodatkowania perzestępczości przypadkowej pewnie że tak proszę kulawy szczerbaty wie lepiej tak jak myśli
bbc
9 miesięcy temu
chyba tak nawet jak powie że nie tak... zmiany we wniosku opłata i wysłać... to co stoi
chmura z o.o
9 miesięcy temu
przy wsparciu i doradztwie lokalnych grup zorganizowanych powstało to dzieło, dzieło sztuki w sztuce...
www
9 miesięcy temu
zgadza się kreska była dobra... fuck of wszystkim żyjącym
boss
9 miesięcy temu
na nockę byłem... a co jakieś premię podwyżki? można tak bo to logiczne igła właściwy podmiot bierze odpowiedzialność za następny zarząd o pełnej wartości następna proszę. rzeczywistość wyggląda jak wygląda a co wy zdziwieni przecież to unia takie rzeczy wystawia dla ludzi żeby nie bali sę korzystać z z oscylatora podatkowego
pani
9 miesięcy temu
mam swoje zobowiązania i żądania... wiadomo proszę się zaspokoić śmiało boss na pewno zrozumie, a gdzie on poszedł
www
9 miesięcy temu
gra część dalsza... trochę zejdzie.. proszę się nie denerwować pani tu jest najważniejsza... spokojnie może się dogadamy
www
9 miesięcy temu
gra część dalsza... trochę zejdzie.. proszę się nie denerwować pani tu jest najważniejsza... spokojnie może się dogadamy
chmura sp z o...
9 miesięcy temu
50/50/50/50/... fabryka życia tu coś napiszemy tam wymażemy i będziemy szczęśliwi tam za drzwiami serwis drukarek laserowych proch to toner wsypują nie wiedziałeś a co myślałeś że proch się zmienisz i jak w tedy się czułeś?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić