Owiń muszlę i spuść wodę. Pozbędziesz się problemu w kilka sekund

5

Zapchana toaleta to zmora paraliżująca codzienne funkcjonowanie. Okazuje się, że tę niedogodność możemy bardzo szybko rozwiązać. Poniższy trik robi furorę na TikToku. Do udrożnienia odpływu wystarczy bowiem... zwykła folia spożywcza.

Owiń muszlę i spuść wodę. Pozbędziesz się problemu w kilka sekund
Szybki trik na odetkanie toalety (Adobe Stock, Adobe)

Domowe triki potrafią niesamowicie usprawnić sprzątanie. W erze mediów społecznościowych możemy się sprawnie wymieniać własnymi, sprawdzonymi metodami np. na poradzenie sobie z trudnymi zabrudzeniami. Co natomiast z zatkanymi odpływami? I na to znajdą się sposoby.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Matki oszalały na punkcie tego triku na sprzątanie łazienki

Przytkana toaleta to już nie problem

Kiedy zapcha nam się WC, w ekstremalnych przypadkach będzie konieczne wezwanie hydraulika, co wiąże się z poniesieniem konkretnych kosztów. Zanim sięgniemy po telefon, warto spróbować kilku domowych technik. Mogą się okazać zaskakująco skuteczne, a my przy okazji zaoszczędzimy na fachowcu.

Popularną poradą wprost z TikToka jest trik z folią spożywczą w roli głównej. Jak to działa? Najpierw szczelnie owijamy folią muszę klozetową, a następnie spuszczamy wodę. Jeżeli założymy folię w prawidłowy sposób, w tym momencie powinna się delikatnie napiąć i unieść do góry pod wpływem ciśnienia. Wówczas pomału ją dociskamy - po raz kolejny zadziała ciśnienie, które przepcha wszystkie zalegające w rurach rzeczy, udrażniając odpływ.

Nie chcesz więcej walczyć z niedrożną toaletą? O tym pamiętaj

Aby nie mieć problemów z zapchanym odpływem, należy zdać sobie sprawę, że nie wszystko może wylądować w muszli klozetowej. Do środka nie wolno wrzucać podpasek, tamponów oraz wacików - żaden z tych produktów nie rozpuszcza się w wodzie, co przyczynia się do niedrożności odpływu WC.

Z kolejnymi trudnościami mogą nas zostawić resztki jedzenia, które generują niejeden problem. Nie tylko przyczynią się do zapchanych rur, lecz także "zwabią" do mieszkania szkodniki, takie jak szczury czy myszy.

Autor: ZS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić