Marta Kutkowska
Marta Kutkowska| 

Podlewaj storczyki w ten sposób. Gwarantujemy, że będą rosły jak szalone

140

Orchidee to prawdziwa ozdoba parapetów. Dowiedz się, jak sprawić, by twoje rośliny rosły bujnie i jak najdłużej cieszyły oko. Wystarczy, że zastosujesz te bardzo proste triki. Efekty zaskoczą miłośników roślin.

Podlewaj storczyki w ten sposób. Gwarantujemy, że będą rosły jak szalone
Jak podlewać storczyki? (123RF)

Storczyk symbolizuje miłość i piękno. Nic dziwnego, ten kwiat zachwyca urodą. Orchidee to rośliny znane na całym świecie już od setek lat. Pierwsze okazy do Europy zostały przywiezione już w XVI wieku. Bardzo szybko zrobiły furorę. W dzisiejszych czasach znamy wiele odmian tej rośliny, a niektóre z nich tak jak Falenopsis, można spotkać w każdym supermarkecie.

Jeśli chcesz, żeby ta roślina pięknie kwitła, musisz nauczyć się ją odpowiednio podlewać. Zarówno przesuszenie, jak i nadmierne nawodnienie mogą spowodować, że kwiat zwiędnie.

Nie żałuj wody

Storczyki należy podlewać obficie. Ich egzotyczny rodowód sprawia, że te kwiaty lubią wilgoć. Orchidee najlepiej podlewać letnią wodą. Wlej wodę do konewki i odstaw na noc. Płyn nabierze temperatury pokojowej i uleci z niej chlor. Rośliny podlewamy obficie w dużej misce. Pamiętaj, by nie moczyć samych kwiatów. Pozostawiamy storczyki na przynajmniej kwadrans. Następnie wyjmujemy storczyki z wody i umieszczamy w osłonkach na warstwie drenażu. 

Jak podlewać storczyki w czasie kwitnienia?

Użyj roztworu nawozu przeznaczonego do storczyków. Nie dokarmiamy jedynie tych okazów, które rozpoczęły okres spoczynku.

Podlewaj orchidee piwem

To sprawdzony sposób Azjatów na pięknie kwiaty. Piwo jest źródłem witamin z grupy B, który jest pomocny przy wytwarzaniu zdrowego systemu korzeniowego roślin. Dzięki tym witaminom rośliny są silniejsze i bardziej odporne na choroby. Piwo jasne rozcieńcz w proporcji 1:30 lub 1:40 l. Mocniejsza mieszanka na pewno zaszkodzi storczykom. 

Zobacz także: Radna Ewa Bawolska komentuje zarzuty wójta. "Może powinnam stanąć z flagą tęczową"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić