aktualizacja 

Polka sprząta w Arabii Saudyjskiej. Mówi o zarobkach. Zadziwiające

390

Klaudia Pierzchała jest jedną z milionów osób, które zdecydowały się poszukać szczęścia za granicą. Wybór młodej kobiety padł na Arabię Saudyjską. Migrantka postanowiła podzielić się z rodakami wrażeniami z mieszkania w tym wciąż tajemniczym dla Polaków kraju.

Polka sprząta w Arabii Saudyjskiej. Mówi o zarobkach. Zadziwiające
Czy Arabia Saudyjska to raj dla emigrantów? Na pewno mogą liczyć na wysokie zarobki (Getty Images, Maria Fedotova)

Klaudia Pierzchała postanowiła podzielić się wrażeniami z emigracji w rozmowie z dziennikarzem Michałem Bachowskim. Jak przyznała w trakcie wywiadu, decyzja o wyjeździe z kraju nie przyszła jej z trudem – wręcz przeciwnie, od dawna marzyła, by połączyć pracę z podróżowaniem.

Od zawsze chciałam połączyć podróżowanie z pracą. Uwielbiam eksplorować świat, poznawać nowych ludzi i kulturę danego kraju. Nowe wyzwania nie są dla mnie niczym obcym – wyjaśniła Klaudia Pierzchała w rozmowie z portalem Noizz.

Arabia Saudyjska to dobry wybór? Polka odpowiada

Jak wytłumaczyła Klaudia Pierzchała, wyjazd do Arabii Saudyjskiej był dziełem przypadku. Do młodej kobiety odezwał się rekruter z propozycją pracy w tym kraju. Nie od razu Pierzchała zdecydowała się ją przyjąć – wcześniej skonsultowała się m.in. z rodziną.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #KresyŚwiata: Sprowadzają kobiety z Egiptu. Wszystko przez nowe prawo
Ten kraj dopiero od kilku lat otwiera się na świat, nie miałam pojęcia, czego się spodziewać oraz jak się przygotować na ten wyjazd. Koniec końców postanowiłam przyjąć ofertę, podjęłam wszelkie znane mi środki ostrożności i tak oto jestem – uzasadniła, cytowana przez portal Noizz.

Klaudia Pierzchała mieszka w stolicy Arabii Saudyjskiej – Rijadzie. Polka pracuje jako pani sprzątająca, a do jej obowiązków należy dbanie o czystość w dwupiętrowej willi o powierzchni kilkuset metrów kwadratowych. Nie spoczywa jednak na laurach i po godzinach ćwiczy się w zawodzie masażystki, ponieważ wiąże przyszłość właśnie z branżą wellness.

Sprzątam w dwupiętrowej prywatnej willi z basenem, która ma kilkaset m kw. powierzchni. Po godzinach doskonalę swój warsztat jako masażystka, by w przyszłości móc pracować w branży wellness – opowiadała Michałowi Bachowskiemu.

Młoda kobieta poruszyła także temat zarobków, na jakie mogą liczyć emigranci zarobkowi. Okazuje się, że to nawet kilkanaście tysięcy złotych! Zaznaczyła, że nie musiała zawracać sobie głowy większością formalności, ponieważ dopełnił je pracodawca. W tym – wynajął dla Polki mieszkanie.

Wszelkimi papierami zajmuję się mój pracodawca, począwszy od wizy, a kończąc na formalnościach związanych z wynajmem mieszkania. Arabia Saudyjska oferuje bardzo dobre zarobki, średnie wynagrodzenie to tutaj równowartość ok. 17 tys. zł – wyjawiła.
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić