Polskie imiona, które stały się hitem za granicą. Czy Twoje jest na liście?

79

Okazuje się, że zachodniobrzmiące imiona właśnie odchodzą do lamusa. Teraz na świecie królują imiona... z Polski. Zostały docenione nie tylko w Europie, ale i na całym świecie!

Polskie imiona, które stały się hitem za granicą. Czy Twoje jest na liście?
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Choć był boom na zachodniobrzmiące imiona, takie jak Jessica czy Angelika, trendy się zmieniają. Teraz w Europie i na świecie coraz częściej doceniane są tradycyjne, polskie imiona.

Nie jest to przypadek. Najczęściej wybiera się je w tych zakątkach globu, gdzie żyła bądź nadal żyje Polonia. Wybieranie tradycyjnych polskich imion nie jest jednak wyłącznie zarezerwowane dla rodaków żyjących na obczyźnie. Obcokrajowcy równie często je doceniają.

Jeśli chodzi o Stany Zjednoczone, to blisko 30-40 lat temu Polacy chętnie tam uciekali. W związku z tym Polonia jest w tym kraju bardzo liczna. Szczególnie chętnie wybierane są tam imiona Edward i Stefan, dlatego, że są łatwe do wymówienia dla Amerykanów.

W krajach skandynawskich szczególnie często dziewczynkom nadaje się imiona Anna Maria lub Marta. Wszystko dlatego, że nie brzmią tam obco.

Włosi, Francuzi i Hiszpanie szczególnie upodobali sobie imię Franciszek. Choć mogliby je zapisywać w sposób bardziej "lokalny" i lepiej brzmiący, to właśnie polską formę upodobali sobie najbardziej. Dziewczynkom z kolei najczęściej nadaje się imię... Agnieszka. Czy są to wpływy znanego hitu o dziewczynie, która już dawno tutaj nie mieszka?

Nie można zapomnieć o naszych wschodnich sąsiadach. Ukraińcy i Rosjanie często nadają dzieciom imiona takie jak Anastazja, Sonia czy Igor. Czasem różnią się delikatnie formą zapisu, ale brzmią identycznie.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić