Rok temu urodziły się pięcioraczki w Krakowie. Rodzina opuści Polskę

25

Dominika i Vincent Clarke z Horyńca na Podkarpaciu rok temu powitali na świecie pięcioraczki, trzy dziewczynki i dwóch chłopców. Niestety, jeden z noworodków zmarł w szpitalu trzy dni po narodzinach. Państwo Clarke właśnie ogłosili, że planują wyjechać z Polski na dłużej. Gdzie lecą?

Rok temu urodziły się pięcioraczki w Krakowie. Rodzina opuści Polskę
Dominika i Vince Clarke (Licencjodawca)

Charles Patrick, Henry James, Elisabeth May, Evangeline Rose oraz Adrianna Daisy urodzili się w 28 tygodniu, przez cesarskie cięcie. Pięcioraczki w chwili narodzin ważyły od 1400 do 710 gramów i mierzyły ok. 40 centymetrów. Dzieci Dominiki i Vincenta przyszły na świat 12 lutego 2023 r. w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Rodzina Clarke dużo przeszła w ostatnim roku. W trzecim dniu życia zmarł Henry James. Charles z kolei przebywał aż siedem miesięcy w szpitalu. Nazywany przez rodziców Czaruś musiał przejść operację serca.

Dzieci rosną i przybierają na wadze, jednak wciąż nie osiągnęły poziomu rozwoju dzieci 7-miesięcznych. Dokładnie tyle miałyby obecnie pięcioraczki, gdyby urodziły się w terminie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 13-latka urodziła trojaczki. Ojciec ma 61 lat

Państwo Clarke to polsko-angielska rodzina. Dominika i Vincent mają w sumie 11 dzieci. Na Podkarpaciu mieszkają od siedmiu lat. Wcześniej mieszkali w Wielkiej Brytanii.

Ostatnio Clarke'owie ogłosili, że chcą wyjechać z Polski na dłużej. Celem ich podróży jest bardzo egzotyczny kierunek.

- Przez przypadek padło na Tajlandię. Pierwszym wyborem miała być Nowa Zelandia, ale mąż jest już starszy, a tam raczej takich ludzi nie chcą. W Tajlandii są bardzo otwarci na rodziny. To takie państwo bardzo prorodzinne. Bardzo sobie cenią duże rodziny. Jest tam ich wiele, więc my nie będziemy jakimiś wyjątkami i odstawać od normy - wyznała matka 11 dzieci w rozmowie z "Super Expressem".
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić