Spryskaj nim firanki. Zapomnisz o kurzu i zagnieceniach

25

Wiosenne porządki bywają żmudne i bardzo pracochłonne. W szczególności jeśli chodzi o pranie i pielęgnację firanek. Okazuje się jednak, że czynności te mogą być prostsze, niż myślisz. Wystarczy tylko, że zapoznasz się z tym niezwykłym trikiem.

Spryskaj nim firanki. Zapomnisz o kurzu i zagnieceniach
Genialny trik na wiosenne porządki (Adobe Stock)

Większość z nas już zapewne rozpoczęła przygotowania do wiosennych porządków. "Mycie okien i pranie firanek to podstawa" - czytamy na licznych forach internetowych dotyczących sprzątania i dbania o dom.

Kurz, brud i nieprzyjemny zapach dają się twoim firankom we znaki? Okazuje się, że można temu zaradzić dzięki bardzo prostemu i taniemu sposobowi. Wystarczy produkt ze sklepu z kosmetykami.

Genialny trik z użyciem lakieru do włosów

Nie ma co się oszukiwać, pranie firanek nie należy do czynności, które powtarzamy wiele razy w roku. Zajęcie to jest bowiem dośćpracochłonne. Pranie, suszenie oraz prasowanie ogromnej ilości materiału zajmuje przecież niemało czasu. Znamy jednak pewien trik, dzięki któremu zdziałasz prawdziwe cuda, a twoje firanki będą wyglądały jak nowe. Potrzebujesz tylko... lakieru do włosów.

Czyszczenie firanek prostsze, niż myślisz

Zdejmij brudne firanki z okien, a następnie wypierz je w pralce, nie przekraczając temperatury 30 st. Celsjusza. Pamiętaj też, by obroty urządzenia nie przekraczały 400 na minutę. Po wysuszeniu firanek, możesz ominąć najżmudniejszą część całego procesu, czyli prasowanie. Zamiast tego spryskaj swoje firanki cienką warstwą bezbarwnego lakieru do włosów.

Dzięki temu produktowi twoje zasłony staną się nie tylko sztywne, ale i proste. Co więcej, cienka warstwa lakieru sprawi, że firanki zachowają należytą im świeżość i czystość na dłużej. Lakier do włosów ochroni je bowiem przed uporczywymi zabrudzeniami i kurzem. Zresztą, przekonaj się o tym sam!

Zobacz także: Proste sposoby na czyszczenie trudno dostępnych miejsc
Autor: KOH
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić