Ta roślina powinna być w każdej sypialni. Ma niesamowite działanie

11

Tej rośliny nie trzeba pieczołowicie pielęgnować, a i tak odwdzięczają się nam wspaniałymi właściwościami. Szczególnie warto trzymać ją w sypialni.

Ta roślina powinna być w każdej sypialni. Ma niesamowite działanie
Ta roślina ma niesamowite działanie (Aloes, ©tanya - stock.adobe.com)

Aloes to bardzo specyficzna roślina. Jej liście składają się w 96 proc. z wody, a w pozostałych czterech procentach jest cała gama składników odżywczych, m.in. przeciwutleniacze, witaminę A, C i E, kwas foliowy czy cholinę neutralizującą wolne rodniki.

Aloes dobry na wszystko

Aloes od lat jest wykorzystywany w przemyśle kosmetologicznym. Doskonale działa na włosy, wzmacnia je i zwalcza łupież. Ponadto aloes potrafi głęboko nawilżyć skórę i pomóc w gojeniu się ran. W związku z tym często na jego bazie produkuje się balsamy i mgiełki do ciała.

Od niedawna na rynku dostępne są również pasty do zębów z dodatkiem aloesu, ponieważ okazało się, że roślina potrafi zwalczać bakterie odpowiedzialne za powstawanie próchnicy.

Nie wszyscy wiedzą, że nie trzeba rozcinać liści aloesu, żeby móc korzystać z jego drogocennych właściwości. Aloes, który rośnie w doniczce, potrafi doskonale oczyszczać powietrze z toksyn. Pochłania dwutlenek węgla, rozkłada toksyczne związki m.in.formaldehyd i benzen oraz nocą wytwarza tlen.

Lekarz w doniczce

W związku z tym aloes powinien znaleźć się w każdej sypialni. Najlepiej trzymać go na parapecie, ponieważ potrzebuje dużej ilości światła. Natomiast nie potrzebuje zbyt dużo wody, dlatego należy go podlewać, dopiero gdy zauważymy, że ziemia jest całkowicie sucha.

Warto również pamiętać, aby już na początku posadzić aloes w większej doniczce. Ta roślina nie przepada za przesadzaniem.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Zobacz także: Przebieg czwartej fali COVID-19. Jedyna pozytywna informacja
Autor: KSA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić