Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
PAL
|

Tak potraktował eks. Po tych słowach trudno się pozbierać

7
Podziel się:

Okazuje się, że zrywanie też może być sztuką. Gdy czujemy, że nasze drogi się rozeszły, warto zakończyć związek w cywilizowany sposób. Eksperci wskazali najbardziej bezlitosne zdania wypowiedziane na pożegnanie. Eks może tego nie udźwignąć.

Tak potraktował eks. Po tych słowach trudno się pozbierać
Niektóre wymówki potęgują ból po rozstaniu (Adobe Stock)

Koniec związku to bez wątpienia jedno z najtrudniejszych doświadczeń w życiu. Towarzyszące rozstaniu emocje niektórzy porównują do żałoby po śmierci kogoś bliskiego. Cierpi nie tylko osoba porzucona. Obie strony muszą z dnia na dzień odnaleźć się w zupełnie nowej rzeczywistości.

Żeby nie pogorszyć i tak dramatycznej sytuacji, należy liczyć się ze słowami - twierdzą autorzy poradnika przygotowanego na zlecenie aplikacji językowej Preply. Eksperci wzięli pod lupę kilka najczęściej wypowiadanych przy tej okazji zdań i wskazali te najgorsze. Czego nie mówić przy rozstaniu?

"To nie mogło się udać"

Tym jednym sformułowaniem przekreślamy wszystko, co nas łączyło. Nawet w mało perspektywicznym związku zdarzają się przecież pozytywne momenty i chwile, które warto zapamiętać. Były partner, jakikolwiek by nie był, nie zasługuje na takie podsumowanie - przekonują specjaliści.

"Mamy różne priorytety"

To nie jest najgorsze wytłumaczenie, ale pod jednym warunkiem - sprecyzujesz, co tak naprawdę was różni. W przeciwnym razie zabrzmi jak slogan i pójście na łatwiznę. Ty marzysz o powiększeniu rodziny, a partner koncentruje się wyłącznie na karierze? Dzielą was poglądy na najważniejsze sprawy? Ma prawo to usłyszeć.

"To nie twoja wina"

Przypisywanie sobie całej odpowiedzialności to całkiem szlachetna postawa, jednak trudno uznać ją za całkowicie zgodną z prawdą. Być może osoba porzucająca rzeczywiście nie dojrzała do związku, ale każda ze stron ma coś na sumieniu. Brzmi jak pierwsza lepsza wymówka pozbawiona treści.

"Wkrótce kogoś uszczęśliwisz"

W domyśle - nie udało ci się uszczęśliwić mnie, ale może wreszcie ktoś cię doceni. To zdanie ma zabrzmieć jak pocieszenie, jednak w rzeczywistości zada wiele bólu. Sugeruje, że wszystkie spędzone razem dni i noce nie miały większego sensu. Osoba porzucona wystarczająco cierpi, dlatego nie warto jej dobijać.

"Muszę skupić się na karierze"

Masz pełne prawo ustalać priorytety w swoim życiu, jednak nie brzmi to zbyt fortunnie. Tym jednym zdaniem sugerujemy, że eks był tylko chwilą słabości, bo tak naprawdę liczy się dla nas coś zupełnie innego. Innym przecież udaje się pogodzić pracę z miłością. Lepiej sobie darować.

Eksperci zachęcają, by rozstawać się - jeśli to oczywiście konieczne - z klasą. Chyba nikt nie chce zostać zapamiętany jako osoba bezduszna. Warto pozostawić po sobie dobre wrażenie. Skoro byliśmy razem, to jednak coś nas łączyło, więc drugiej stronie należy się odrobina szczerości. Należy powiedzieć wprost, dlaczego nie chcemy być już razem, jednak bez sprawiania dodatkowego cierpienia.

Zobacz także: Grażyna Wolszczak: "Ludzie szybciej zrywają dziś związki niż kiedyś
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
Paul86
miesiąc temu
"Życzę ci, żebyś spotkał tę wyjątkową". Czyli życzy, żeby inną dotknęło to samo nieszczęście, którym się było dla tej pierwszej? Powiedzieć przyczynę i darować sobie całą nic niewartą otoczkę. Bo słowa nic nie kosztują.
jjj
2 miesiące temu
Mi powiedział, że kogoś poznał i jak chcę to może do mnie dzwonić. Zablokowałam go.
Ola
2 miesiące temu
"najlepszy" jest tzw "goasting". są ludzie którzy nie lubią się konfrontować i wybierają uniki. najpierw nie dzwoni przez 3 dni, potem przez tydzień, potem przez 2 tygodnie. czasem uda się dodzwonić, czasem odpowie na smsa. po miesiącu człowiek już na pewno wie że druga osoba unika konfrontacji. wtedy trzeba odejść. można wysłać smsa pt. "zauważyłem/łam że mnie unikasz, żegnam" lub napisać maila tej samej treści. a potem zablokować gdzie się da. dobrym lekarstwem jest wyjazd (jeśli jest taka możliwość) wyjechać np. na staż zagraniczny w jak najdalszy zakątek świata się da. człowiek wtedy dostrzega ze są inni ludzie, ze jest świat i czekać może fantastyczna druga osoba
Ona
2 miesiące temu
Zapomnieli jeszcze dodać -,,zostańmy przyjaciółmi..." To też może dobić zostawianą osobę
gdrtg
2 miesiące temu
'To koniec. Było miło, ale się skończyło.' Nie ma dobrego tłumaczenia. Lepiej krótko i bez szczegółów. I definitywnie, bez dawania nadziei.
ZIMNY
2 miesiące temu
NAJLEPSZY JEST SMS TYPU ,,ZNAJOMOŚĆ SKOŃCZONA. POSZUKAJ SOBIE INNEGO" SZYBKO , SPRAWNIE , BEZ KONIECZNOŚCI OGLĄDANIA SCEN I WYSŁUCHIWANIA LAMENTÓW.
gosc
2 miesiące temu
Trzeba mówić zawsze prawdę i tyle w temacie, jak jest bolesna to trudno.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić