Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
oprac. IWC
|

Tak przedłużysz świeżość kwiatów na grobach. Przetrwają nawet do świąt

5
Podziel się:

Wszystkich Świętych za nami, ale nadal wiele osób odwiedza groby najbliższych. Ku ich pamięci zapalamy symboliczny znicz i zostawiamy kwiaty. Choć sztuczne wiązanki wciąż cieszą się w Polsce ogromną popularnością, to coraz więcej osób wybiera żywe kwiaty. Ich jedyną wadą jest krótka żywotność. Jak zatem przedłużyć ich świeżość?

Tak przedłużysz świeżość kwiatów na grobach. Przetrwają nawet do świąt
W duchu ekologii coraz więcej osób zostawia na grobach bliskich prawdziwe kwiaty. Jak wydłużyć ich świeżość? (GETTY, Yelena Afonina)

Początek listopada to czas, kiedy spotykamy się przy grobach członków rodziny i przyjaciół. Każdy taką wizytę przeżywa inaczej - jedni wpadają w zadumę, inni modlą się za zmarłych, a jeszcze inni lubią sobie z nimi "porozmawiać". Najczęściej wizyta na cmentarzu łączy się, zgodnie z tradycją, z zapaleniem zniczy i ozdobieniem nagrobka kwiatami.

Sztuczne kwiaty na grobach odejdą do lamusa?

Wystarczy rzut oka na pierwszy z brzegu nagrobek, by zobaczyć, że ulubioną ozdobą Polaków wciąż są sztuczne kwiaty. Ale wraz z rosnącą świadomością ekologiczną oraz odpowiedzialnością za losy planety i tych, którzy na niej jeszcze chwilę będą, coraz częściej na cmentarzach pojawiają się żywe kwiaty.

Nie da się ukryć, że największą wadą świeżych kwiatów jest ich krótka trwałość. Co zatem zrobić, by bukiety oraz wiązanki prezentowały się nienagannie przez najbliższe tygodnie, a nawet miesiące?

Jak przedłużyć świeżość ciętych kwiatów na grobach?

Jeśli zależy nam na trwałości, kupujmy kwiaty nie do końca rozwinięte. I, co najważniejsze, zdrowe. Wystarczy bowiem jeden chory kwiat w bukiecie i cała wiązanka szybciej zgnije.

Do wody w wazonie dobrze jest wlać odżywkę przedłużającą trwałość. Dopilnujmy też, by łodygi kwiatów były przycięte pod skosem - dzięki temu kwiatom łatwiej będzie pobierać wodę.

Jednym z mało popularnych a jednocześnie banalnych trików na przedłużenie świeżości kwiatów jest wykorzystanie zapałki. Wystarczy wbić ją w łodygę każdego kwiatka, by znajdująca się w główce siarka zadziałała niczym eliksir młodości. Siarka ma działanie antybakteryjnie, a co za tym idzie, opóźnia proces gnicia.

Jak przedłużyć świeżość kwiatów w donicach na grobach?

W przypadku kwiatów w donicach sprawa jest prosta. Dobrze jest kupić te nie do końca rozwinięte i jak najdrobniejsze. Warto je podlać wodą ze specjalną odżywką i zadbać, by były regularnie nawadniane. Taką odżywkę możemy przygotować samodzielnie rozpuszczając w wodzie... tabletkę popularnego leku przeciwbólowego, zawierającego kwas acetylosalicylowy.

Zobacz także: Niezwykłe właściwości paproci. Prosty trik na sprawdzenie jakości powietrza w domu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(5)
Janka
3 miesiące temu
Bóg i cała ta religia, te dogmaty to opium dla ciemnego ludu !!!
Juras
3 miesiące temu
Donalda słychać codziennie w mediach, tak bardzo nie może pogodzić się z porażkami, że sączy jad który źle wpływa nie tylko ba atmosferę ale zdrowie ludzi. Niech wraca skąd przybył, a może by tak jak Jagnę z Chłopów?
Co na to
3 miesiące temu
A Donald,co na to Donald?
brat
3 miesiące temu
Żaden wierny Bogu chrześcijanin nie wejdzie na cmentarz. Mówi o tym Nowy Testament. Cmentarz to miejsce dla zmarłych a nie żywych. Czytajcie bracia i siostry Pismo Święte tam wszystko jest opisane jak należy żyć zgodnie z wolą Pana. Jezus Chrystus nadchodzi Pytanie co zrobiłeś by Boga przyjąć do serca. Jeżeli należysz do religii wymyślonej przez ludzi to jesteś daleko od Boga. Twoim jedynym pośrednikiem jest Jezus Chrystus nikt inny . religia = szatan
wściekły
3 miesiące temu
To hipokryzja , a do Glasgow większość polityków przyleciała własnymi samolotami, jakie zanieczyszczenie atmosfery stworzyli tylko jednym przelotem , to o tym nie mówią tylko się doczepiają do osób, którzy swoje domy ogrzewają piecami węglowymi, chcą ich karać za zanieczyszczenie atmosfery. WSTYD I HAŃBA PANIE I PANOWIE POLITYCY>A WAS KTO MA UKARAĆ!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić