aktualizacja 

Takim szefem jest Karol III. Pracownicy króla przeżywają koszmar

75

Nie wszyscy poddani witają rządy Karola III z entuzjazmem. Wielu Brytyjczyków sceptycznie spogląda na najstarszego syna zmarłej królowej. Czy mają się czego bać? W końcu pracownicy monarchy narzekają, że należy do wymagających "szefów"!

Takim szefem jest Karol III. Pracownicy króla przeżywają koszmar
Król Karol III dużo wymaga od swoich pracowników. Czy tak samo zamierza traktować poddanych? (NEWSPIX.PL, NEWSPIX.PL, ZUMA)

Szczegóły pracy dla króla Karola III ujawnił Valentine Low. Reporter i pisarz, którego książka "Courtiers" (ang. "dworzanie" – przyp. red.) ukaże się na początku października, dotarł do byłych służących obecnego króla Wielkiej Brytanii. Okazało się, że służenie w pałacu dziedzica brytyjskiej rodziny królewskiej to zajęcie dalekie od ideału.

Król Karol III jest wymagającym szefem. Pracownicy mają na co narzekać

Jak wynika z treści "Courtiers", król Karol III dopuszcza się wobec pracowników zachowań, które noszą znamiona mobbingu. Zdarzało się nawet, że w złości rzucał w podwładnych przedmiotami! Na porządku dziennym jest dzwonienie przez monarchę do zatrudnionych osób w weekendy, a do tego w późnych godzinach wieczornych.

Rzadko skupiał złość na konkretnej osobie. Chodzi o to, że z jakiegoś powodu tracił nad sobą panowanie. Rzucał czymś. W mgnieniu oka przechodził od zera do 60, a potem jego nerwy opadały. (...) Był wymagający, ponieważ sam nieustannie pracuje. Nigdy nie przestaje. W każdej chwili może zadzwonić w jakiejś sprawie – relacjonowali pracownicy Karola III w rozmowie z Valentinem Lowem (New York Post).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Tłumy żegnają królową Elżbietę. Morze ludzi pod pałacem Buckingham

Byli pracownicy Karola III zgodnie przyznają, że należy on do osób, które mają sto pomysłów na minutę. Brytyjski monarcha posiada także liczne fascynacje, w tym m.in. medycynę alternatywną, ekologiczne rolnictwo, a nawet kręgi w zbożu. Swoimi przemyśleniami na te tematy chętnie dzieli się z otoczeniem, a służba jest zmuszona realizować najświeższe fantazje "szefa", co niejednokrotnie utrudnia im wypełnianie podstawowych obowiązków.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić