Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Aleksandra Hangel
Aleksandra Hangel
|

Violetta Villas zmarła 10 lat temu. Tak wygląda dziś grób artystki

143
Podziel się

Violetta Villas zmarła 5 grudnia 2011 roku. Gdyby żyła, miałaby dziś 83 lata. Sprawdziliśmy, jak dziś wygląda grób "pierwszej celebrytki PRL-u", jak zwykło się ją nazywać.

Violetta Villas zmarła 10 lat temu. Tak wygląda dziś grób artystki
Violetta Villas zmarła 10 lat temu (East News, Hawalej/REPORTER)
bFdOsYBh

Czesławę Gospodarek (z domu Cieślak), bo tak naprawdę nazywała się Violetta Villas, ciągnęło do muzyki i estrady od zawsze. Urodziła się 10 czerwca 1938 r. w Belgii. Była bez wątpienia jedną z największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. Gdy miała 23 lata, wygrała przesłuchania w Polskim Radiu i wylansowała swój pierwszy przebój.

Jako jedna z nielicznych Polek koncertowała wtedy za granicą - m.in. w Paryżu oraz Las Vegas. Przyzwyczajona do ogromnych luksusów piosenkarka po powrocie do Polski w latach 70. popadła w ubóstwo. W latach 80. wróciła na scenę z Teatrem Syrena. Koncertowała wtedy w Stanach Zjednoczonych.

W ostatnich latach życia podupadła na zdrowiu, szczególnie psychicznym. Przyjęto ją wówczas do szpitala psychiatrycznego. Po śmierci artystki pracująca u niej gospodyni Elżbieta Budzyńska została skazana na 1,5 roku bezwzględnego więzienia za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad gwiazdą.

bFdOsYBj

Violetta Villas i jej ogromne serce do zwierząt

Violetta Villas była znana ze swej miłości dla czworonogów. 10 lat przed śmiercią w wywiadzie dla serwisu viva.pl mówiła, że niewiele osób rozumie tę miłość do bezbronnych stworzeń.

Wi­dać Bóg prze­zna­czył mi ta­ki los, ta­ki ży­wot. Je­stem sa­mot­na. Co za­ro­bię, wy­da­ję na utrzy­ma­nie zwie­rząt. Oczy­wi­ście, że mi bra­ku­je pie­nię­dzy, bo ta­ka gro­ma­da du­żo kosztuje. Po­win­nam ogrodzić ca­ły te­ren, ale nie mam za co. Po­win­nam wy­bu­do­wać boksy dla wszystkich psów i kotów. Te­raz na zi­mę bę­dę mu­sia­ła wziąć je do do­mu – tłumaczyła w 2001 roku.
bFdOsYBp

Życie uczuciowe Violetty Villas

Artystka, choć pragnęła mieć ciepły i kochający dom, nie miała szczęścia w miłości.

Wyszła za mąż jeszcze jako nastolatka za Piotra Gospodarka. Był rok 1955, a ślub odbył się za zgodą sądu. W 1956 roku na świat przyszedł syn pary Krzysztof. Małżeństwo było wymogiem ojca piosenkarki. Związek nie przetrwał próby czasu, para rozwiodła się w 1957 roku.

6 stycznia 1988 r. wyszła za Teda Kowalczyka. Po ich rozstaniu tłumaczył w wywiadach, że żona była dla niego zimna i wolała zwierzęta.

bFdOsYBq

Grób Violetty Villas na warszawskich Powązkach

Villas przez całe życie zaliczała spektakularne wzloty i bolesne upadki. Przed śmiercią wiele wycierpiała – żyła w nędzy, z ograniczoną świadomością, prawdopodobnie była upajana alkoholem i bardzo zaniedbana.

Jak widać jednak po zdjęciach, jakie wykonaliśmy na cmentarzu powązkowskim, gdzie pochowana została Villas, fani o niej nie zapomnieli. I choć dziś na jej grobie nie pali się żaden znicz, to wyraźnie widać, że kwiaty i wieńce nie są nadgryzione zębem czasu.

bFdOsYBr
Zobacz także: Opiekunka Villas żąda fortuny w zamian za wyprowadzkę
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdOsYBK
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(143)
Niesamowity
miesiąc temu
głos i niewykorzystane możliwości. Podobnie, jak pewna beata, co szła piechotą do lata...
Moher
miesiąc temu
"Violetta Villas była znana ze swej miłości dla czworonogów." miłości DO czworonogów chyba...
Pantomas
miesiąc temu
Tytuł jest za długi, powinien brzmieć tak - Violetta Villas zmarła 10 lat temu. Tak wygląda dziś.
bFdOsYBL
prem
miesiąc temu
Przyczepiła się do niej wielka opiekunka i pomału ją wykończyła syn nie reagował?
wolkar
miesiąc temu
Ted się wkurzał, bo nastawiała mu kupę kapliczek w ogrodzie. Osoba przekręcona religijnie z niebiańskim głosem. Szkoda, że już go nie usłyszę w realu... :(
pigwa
miesiąc temu
Żadna z niej celebrytka to była GWIAZDA pierwszej wielkości
TheKittyFanka...
miesiąc temu
Kojarzę chyba Violettę Villas ale nie interesują mnie rzeczy o artystach itp. (przepraszam ale to nie hejt😅). [*] Znicz dla Violetty⚰️♥️.
Nelka
miesiąc temu
Piękny, wielooktawowy głos, indywidualistka pozostająca samotną w tłumie.
Kto
miesiąc temu
Na grobie powinny być jej prawdziwe imię i nazwisko +pseudonim artystyczny.
Gagunia
miesiąc temu
Artystka nie żyje więc nie obrzucajcie jej błotem.Miala piękny głos.Teraz jej śladem idzie pani Górniak i też źle skończy.
Gość
miesiąc temu
Ładnie utrzymany grób
Klu
miesiąc temu
Jako artystka-nie moje klimaty. Jako człowiek-kochała zwierzęta szanuje.
Taki normalny
miesiąc temu
Mloda
bFdOsYBD
gość
miesiąc temu
do noname- Zmieniła nazwisko wiele lat temu, na początku kariery, więc dlaczego na grobie miało być inne??!!Violetta Villas
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić