Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aleksandra Hangel
Aleksandra Hangel
|
aktualizacja

Violetta Villas zmarła 10 lat temu. Tak wygląda dziś grób artystki

143
Podziel się:

Violetta Villas zmarła 5 grudnia 2011 roku. Gdyby żyła, miałaby dziś 83 lata. Sprawdziliśmy, jak dziś wygląda grób "pierwszej celebrytki PRL-u", jak zwykło się ją nazywać.

Violetta Villas zmarła 10 lat temu. Tak wygląda dziś grób artystki
Violetta Villas zmarła 10 lat temu (East News, Hawalej/REPORTER)

Czesławę Gospodarek (z domu Cieślak), bo tak naprawdę nazywała się Violetta Villas, ciągnęło do muzyki i estrady od zawsze. Urodziła się 10 czerwca 1938 r. w Belgii. Była bez wątpienia jedną z największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. Gdy miała 23 lata, wygrała przesłuchania w Polskim Radiu i wylansowała swój pierwszy przebój.

Jako jedna z nielicznych Polek koncertowała wtedy za granicą - m.in. w Paryżu oraz Las Vegas. Przyzwyczajona do ogromnych luksusów piosenkarka po powrocie do Polski w latach 70. popadła w ubóstwo. W latach 80. wróciła na scenę z Teatrem Syrena. Koncertowała wtedy w Stanach Zjednoczonych.

W ostatnich latach życia podupadła na zdrowiu, szczególnie psychicznym. Przyjęto ją wówczas do szpitala psychiatrycznego. Po śmierci artystki pracująca u niej gospodyni Elżbieta Budzyńska została skazana na 1,5 roku bezwzględnego więzienia za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad gwiazdą.

Violetta Villas i jej ogromne serce do zwierząt

Violetta Villas była znana ze swej miłości dla czworonogów. 10 lat przed śmiercią w wywiadzie dla serwisu viva.pl mówiła, że niewiele osób rozumie tę miłość do bezbronnych stworzeń.

Wi­dać Bóg prze­zna­czył mi ta­ki los, ta­ki ży­wot. Je­stem sa­mot­na. Co za­ro­bię, wy­da­ję na utrzy­ma­nie zwie­rząt. Oczy­wi­ście, że mi bra­ku­je pie­nię­dzy, bo ta­ka gro­ma­da du­żo kosztuje. Po­win­nam ogrodzić ca­ły te­ren, ale nie mam za co. Po­win­nam wy­bu­do­wać boksy dla wszystkich psów i kotów. Te­raz na zi­mę bę­dę mu­sia­ła wziąć je do do­mu – tłumaczyła w 2001 roku.

Życie uczuciowe Violetty Villas

Artystka, choć pragnęła mieć ciepły i kochający dom, nie miała szczęścia w miłości.

Wyszła za mąż jeszcze jako nastolatka za Piotra Gospodarka. Był rok 1955, a ślub odbył się za zgodą sądu. W 1956 roku na świat przyszedł syn pary Krzysztof. Małżeństwo było wymogiem ojca piosenkarki. Związek nie przetrwał próby czasu, para rozwiodła się w 1957 roku.

6 stycznia 1988 r. wyszła za Teda Kowalczyka. Po ich rozstaniu tłumaczył w wywiadach, że żona była dla niego zimna i wolała zwierzęta.

Grób Violetty Villas na warszawskich Powązkach

Villas przez całe życie zaliczała spektakularne wzloty i bolesne upadki. Przed śmiercią wiele wycierpiała – żyła w nędzy, z ograniczoną świadomością, prawdopodobnie była upajana alkoholem i bardzo zaniedbana.

Jak widać jednak po zdjęciach, jakie wykonaliśmy na cmentarzu powązkowskim, gdzie pochowana została Villas, fani o niej nie zapomnieli. I choć dziś na jej grobie nie pali się żaden znicz, to wyraźnie widać, że kwiaty i wieńce nie są nadgryzione zębem czasu.

Zobacz także: Opiekunka Villas żąda fortuny w zamian za wyprowadzkę
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(143)
Niesamowity
12 miesięcy temu
głos i niewykorzystane możliwości. Podobnie, jak pewna beata, co szła piechotą do lata...
Moher
12 miesięcy temu
"Violetta Villas była znana ze swej miłości dla czworonogów." miłości DO czworonogów chyba...
Pantomas
12 miesięcy temu
Tytuł jest za długi, powinien brzmieć tak - Violetta Villas zmarła 10 lat temu. Tak wygląda dziś.
prem
12 miesięcy temu
Przyczepiła się do niej wielka opiekunka i pomału ją wykończyła syn nie reagował?
wolkar
12 miesięcy temu
Ted się wkurzał, bo nastawiała mu kupę kapliczek w ogrodzie. Osoba przekręcona religijnie z niebiańskim głosem. Szkoda, że już go nie usłyszę w realu... :(
pigwa
12 miesięcy temu
Żadna z niej celebrytka to była GWIAZDA pierwszej wielkości
TheKittyFanka...
12 miesięcy temu
Kojarzę chyba Violettę Villas ale nie interesują mnie rzeczy o artystach itp. (przepraszam ale to nie hejt😅). [*] Znicz dla Violetty⚰️♥️.
Nelka
12 miesięcy temu
Piękny, wielooktawowy głos, indywidualistka pozostająca samotną w tłumie.
Kto
12 miesięcy temu
Na grobie powinny być jej prawdziwe imię i nazwisko +pseudonim artystyczny.
Gagunia
12 miesięcy temu
Artystka nie żyje więc nie obrzucajcie jej błotem.Miala piękny głos.Teraz jej śladem idzie pani Górniak i też źle skończy.
Gość
12 miesięcy temu
Ładnie utrzymany grób
Klu
12 miesięcy temu
Jako artystka-nie moje klimaty. Jako człowiek-kochała zwierzęta szanuje.
Taki normalny
12 miesięcy temu
Mloda
gość
12 miesięcy temu
do noname- Zmieniła nazwisko wiele lat temu, na początku kariery, więc dlaczego na grobie miało być inne??!!Violetta Villas
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić