Wlej do pralki płyn do płukania jamy ustnej. Natychmiastowy efekt

267

Pleśń, bakterie, grzyby - za nie odpowiedzialna jest wilgoć w pralce. Chcesz pozbyć się smrodu i idealnej pożywki dla wymienionych bakterii? Jest prosty sposób, aby skutecznie odkazić pralkę i cieszyć się czystym i świeżym praniem.

Wlej do pralki płyn do płukania jamy ustnej. Natychmiastowy efekt
Jak wyczyścić bęben pralki? (Getty Images)

Praktycznie codziennie korzystamy z pralki, która od czasu do czasu powinna być porządnie wyczyszczona. Gromadząca się w urządzeniu wilgoć stanowi idealną pożywkę dla pleśni i grzybów, które to odpowiedzialne są za nieprzyjemny zapach i nie do końca czyste pranie. Jak sprawić, aby pozbyć się smrodu i wyczyścić mechanizm domowym sposobem? Jest kilka sprawdzonych trików.

Z twojej pralki brzydko pachnie? Zastosuj prosty trik

Idealnie sprawdzi się tutaj płyn do płukania jamy ustnej, który ma działanie oczyszczające i odkażające, przy czym pozostawia przyjemny zapach w bębnie. Dzięki użyciu płyny pranie będzie czyste i świeże. Wystarczy do dozownika na proszek wlać pół szklanki preparatu i nastawić krótkie pranie. Nieprzyjemny zapach zniknie, a dodatkowo bęben się oczyści.

Tańszy sposób

Jeżeli w domu nie masz płynu do płukania jamy ustnej, jest kilka innych metod na odkażenie bębna. Sprawdzi się uniwersalny ocet i wszechobecna soda oczyszczona. Podobnie, jak w przypadku płynu do płukania jamy istnej, należy te preparaty wlać do pojemnika na proszek. Tym razem jednak należy ustawić dłuższe pranie, najlepiej w temperaturze co najmniej 60 stopni Celsjusza.

Co ważne, po wykonaniu prania należy pralkę pozostawić otwartą. Wówczas bęben się wysuszy i wywietrzy. Najgorsze, co można zrobić, to wywiesić mokre pranie i szczelnie zamknąć urządzenie. To właśnie w dużej mierze przyspiesza namnażanie się grzybów i bakterii.

Co jeszcze zrobić, aby pralka działała sprawniej?

Regularne czyszczenie pralki jest ważne nie tylko dlatego, że brud może powodować nieprzyjemny zapach. Często jest on też przyczyną usterek urządzenia. Jeżeli chcemy kompleksowo wyczyścić pralkę, musimy zadbać o wszystkie jej elementy.

Powinniśmy pamiętać nie tylko o bębnie, ale również o pojemnikach na proszek i płyn do płukania oraz filtry, co oznacza wyjęcie tych elementów, dokładne wyszorowanie i pozostawienie do wyschnięcia.

Zobacz także: Domowe sposoby, by wyczyścić fugi

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Autor: APS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić