aktualizacja 

Włóż monetę do piekarnika. Genialny patent, którego prawie nikt nie zna

122

Lśniący i pachnący od środka świeżością piekarnik to często niedoścignione marzenie wielu kucharek i kucharzy. Jednak im więcej pieczenia, tym trudniej doprowadzić wnętrze piekarnika do względnej czystości. Pomóc w rozwiązaniu tego problemu może najzwyklejsza moneta.

Włóż monetę do piekarnika. Genialny patent, którego prawie nikt nie zna
Użyj monety w piekarniku. Efekt cię zaskoczy (Pixabay, pixabay)

Zaschnięte resztki spalonego sera, strugi czarnego tłuszczu na szybie czy nie dające się usunąć okruchy po domowych ciasteczkach. Stan ten zna każdy, kto choć raz próbował doprowadzić swój domowy piekarnik do całkowitej czystości.

I o ile producenci coraz wymyślniejszych detergentów prześcigają się w przekonaniu nas o skuteczności wytwarzanych przez siebie środków, warto pamiętać, że dokładne doczyszczenie piekarnika, który jest eksploatowany przez nas na co dzień, może nie być łatwe bez względu na rodzaj zastosowanej przez nas chemii.

W dobie inflacji i rekordowych stawek za energię elektryczną warto też rozważyć stosowanie rozwiązań popularnych szczególnie w nowoczesnych modelach piekarników, jakim jest funkcja "samoczyszczenia". Eksperci przestrzegają, że to bardzo nieekologiczne i kosztowne rozwiązanie, które stosowane zbyt często może podnosić rachunki nawet o 50 procent.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nietypowe zastosowanie patyczków do uszu. Sprytne triki do wykorzystania w domu

Jak zatem doprowadzić nasz piekarnik do czystości i pozbyć się zapachu wszystkich potraw jakie przyrządzaliśmy dotychczas w jego wnętrzu? Pomóc może tutaj zwykła, dwuzłotowa moneta.

Wystarczy spryskać wnętrze piekarnika dowolnym, używanym przez nas na co dzień środkiem czyszczącym. Obficie, bez pomijania trudnych zakamarków, w których najczęściej gromadzi się tłuszcz i zaschnięte resztki potraw. Zostawić substancję czyszczącą na kwadrans, następnie ścierać warstwy odmoczonego tłuszczu przy użyciu monety.

Moneta doskonale ściera warstwy brudu i nie pozostawia zarysowań. Przy jej użyciu wyczyścimy powierzchnię piekarnika tanio, skutecznie i bez specjalnych, dodatkowych inwestycji.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić