Wyjaśnił, co z zakochanym księdzem. Lawina komentarzy od internautów

19

Katolicki ksiądz Piotr Jarosiewicz już nie raz zabierał głos w różnych, często niełatwych, tematach. Tak było i tym razem. Jeden z internautów zapytał go, jak ma postąpić duchowny, który się zakocha. Zobaczcie, co odpowiedział mu Jarosiewicz. Internauci nie mogli powstrzymać się od komentarzy.

Wyjaśnił, co z zakochanym księdzem. Lawina komentarzy od internautów
"A co jeśli ksiądz się zakocha?" Duchowny odpowiada na pytanie internauty. (TikTok)

Ksiądz Piotr Jarosiewicz bez wątpienia jest człowiekiem wielu talentów. Pracuje jako katecheta i rekolekcjonista. Służy w parafii w diecezji drohiczyńskiej. Pisze też książki. Na swoim koncie ma obecnie lektury pt.: "Siedem", "MPJ", "Jesus is cool" oraz "Boża sieć...".

W wolnym czasie skupia się na prowadzeniu ewangelizacyjnego konta na TikToku. Zgromadził tu ponad 286 tysięcy obserwatorów. Na kanale nie tylko modli się razem z widzami, ale też czyta im Pismo Święte. Często publikuje treści o charakterze żartobliwym. Każdego dnia o godz. 21:00 organizuje tzw. live (wystąpienie na żywo).

Ksiądz się zakochał? Jarosiewicz mówi, co może zrobić. Tiktokerzy komentują

Do Jarosiewicza odezwał się na TikToku pewien internauta. Miał ważne pytanie. "A co jeśli ksiądz się zakocha?" - dopytywał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zbrodnie wojenne Rosji. Ks. Kobyliński: Kara powinna spotkać twórców tej wojny

Duchowny nie zwlekał z odpowiedzią. Opublikował filmik, w którym wszystko wyjaśnił. Zaznaczył, że proces ten zaczyna się od zauroczenia. Podał, że to właśnie na tym etapie należy pohamować swoje emocje/uczucia. Wówczas - jego zdaniem - nie dojdzie do dalszego rozwoju relacji, czyli zakochania.

Albo zauroczenie przejdzie w zakochanie, albo to, co nie jest dobre w kontekście mojego powołania, utnę - stwierdził.

Podał, że w każdym z nas żyją dwa wilki - dobry i zły, a "wygra ten, jakiego karmię". "Jeśli jestem księdzem i widzę ładną dziewczynę, w której potencjalnie mógłbym się zakochać, to normalne jest to, że to ucinam (...) dzięki temu bardziej utwierdzam się w powołaniu do kapłaństwa" - zaznaczył.

Wideo cieszyło się zainteresowaniem użytkowników sieci. Ci z chęcią je komentowali. Pod nagraniem pojawiła się lawina wpisów. Nie zabrakło w nich odwołań do księży, którzy porzucili kapłaństwo i założyli rodziny.

Nie rozumiem, dlaczego sztucznie powstrzymać pożądanie i miłość? To jest normalne i bardzo ludzkie uczucie - oburzała się jedna osoba.
Pięknie powiedziane, aż miło się słucha - twierdziła kolejna.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić