Zagadka matematyczna. Błędny wynik podaje aż połowa ludzi

118

Chociaż każdy z nas uczył się w szkole matematyki, to niektóre równania do dziś potrafią sprawić sporo problemów. Dlatego też coraz częściej pojawiają się różne zagadki, które mają przypomnieć o zasadach dotyczących liczenia. Poniżej znajdziesz jedną z nich. Uda ci się poprawnie ją rozwiązać?

Zagadka matematyczna. Błędny wynik podaje aż połowa ludzi
Nie wszyscy znajdą odpowiedź na tę zagadkę (Adobe Stock)

Okazuje się, że niektóre równania matematyczne, które dla piątoklasistów są łatwizną, mogą sprawić wiele trudności osobom dorosłym. Mimo tego, że na co dzień korzystamy z matematyki, to wielu z nas zapomniało o zasadach dotyczących dodawania, odejmowania, mnożenia czy dzielenia. Często ratujemy się kalkulatorem, ale tylko nieliczni potrafią rozwiązać skomplikowane równania w pamięci. Czy wiesz zatem ile to jest 6 - 1 x 0 + 2 ÷ 2 = ?

Jeśli zastanawiasz się jak poprawie rozwiązać to zadanie, przypominamy reguły dotyczące kolejności wykonywania działań. Działania w nawiasach rozwiązujemy na początku, następnie mnożymy lub dzielimy, na końcu zajmujemy się dodawaniem lub odejmowaniem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zagadka z Baligrodu. Co to za kwiatuszek?

Jaka jest poprawna odpowiedź?

Okazuje się, że mnóstwo osób nie mogło poradzić sobie z tą zagadką. Internet jest podzielony, jaka jest prawidłowa odpowiedź. Pośród przeważających odpowiedzi na rozwiązanie równania "6 - 1 x 0 + 2 ÷ 2 = ?" pojawiły się - równie często - cyfry 7 oraz 1. Która odpowiedź jest więc poprawna?

Aby podać prawidłową odpowiedź, najpierw musimy wykonać mnożenie i dzielenie. W pierwszej kolejności wykonujemy więc 1x0=0, 2:2=1. Następnie wykonujemy kolejne działania: 6-0+1=7

Oznacza to, że osoby, które jako odpowiedź podały liczbę 7, poprawnie rozwiązały zagadkę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Autor: KM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić