Zuzanna Sierzputowska| 

Zapomnisz o zakurzonych meblach. Pomoże kosmetyk z łazienki

26

Walka z kurzem często jest wyjątkowo nierówna. Spora część produktów przeznaczonych do pozbycia się tego problemu nie działa zbyt długo, przez co osad powraca w te same miejsca. Okazuje się, że pewien kosmetyk poradzi sobie z kurzem znacznie lepiej od polecanych środków czystości.

Zapomnisz o zakurzonych meblach. Pomoże kosmetyk z łazienki
Jak zwalczyć kurze w domu? (Adobe Stock, Photographee.eu)

Kurz, który wraca zaraz po tym, jak przetrzemy meble szmatką, to niezwykle uciążliwe zjawisko. W dodatku dla alergików przebywanie pomieszczeniu, gdzie zalega pył, w którym rozwijają się roztocza, może prowadzić do uczulenia. Jak walczyć z uciążliwym osadem skuteczniej?

Za dużo kurzu? Tak pozbędziesz się problematycznego osadu na dłużej

Powracający kurz, który osiada na meblach, nie dość, że jest raczej mało estetyczny, to również może powodować reakcje alergiczne, w tym m.in. katar oraz problemy z oddychaniem. Ciągłe wycieranie mebli, na których kurz osiada jakby chętniej, jest często wyjątkowo żmudnym zajęciem. Dlatego też warto poznać sztuczki, które lepiej sobie poradzą z usuwaniem kurzu. Zamiast dedykowanych produktów czyszczących, przejrzyjmy najpierw to, co znajduje się w naszych kosmetykach.

Okazuje się bowiem, że niezwykle pomocny w tej sytuacji jest lakier do włosów. Do wyczyszczenia mebli przy jego użyciu potrzebujemy jeszcze gliceryny. Jak zacząć działać? Najpierw przecieramy powierzchnię niewielką ilością wspomnianej gliceryny.

Następnie, z odpowiedniej odległości, spryskujemy mebel lakierem, starając się otrzymać równomierną warstwę produktu. Lakier ma sprawić, że pokrywana powierzchnia stanie się antystatyczna - kurz i burd nie będzie w ten sposób do niej przylegać.

Meble bez kurzu. Jak często stosować podaną metodę?

Aby mieć pewność, że będziemy cieszyć się meblami bez kurzu, należy czyścić powierzchnie odpowiednio często. Jeżeli mamy jasne meble, warto zastosować powyższą metodę raz na dwa lub trzy tygodnie. Jeżeli jednak w naszym mieszkaniu znajduje się ciemne wyposażenie, stosujmy lakier raz na tydzień lub dwa. Jeżeli nasz stół czy regały są w kolorze czarnym, czy ciemnobrązowym, z pewnością wiemy, że na nich wszelki kurz jest bardziej widoczny.

Zobacz także: Proste sposoby na czyszczenie trudno dostępnych miejsc
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić