aktualizacja 

Zobaczył go przy kasie. Chwycił za telefon. To stało się potem

376

Tiktoker kupował baterie w okolicznym sklepie, wzruszył go starszy kasjer. Mężczyzna zainteresował się losem 82-latka, który ze względu na złą sytuację wciąż musiał pracować mimo emerytury. Influencer postanowił pomóc i dzięki swojej popularności w sieci zebrał ponad 100 tysięcy dolarów dla kasjera. To jest nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Zobaczył go przy kasie. Chwycił za telefon. To stało się potem
82-letni pracownik Walmartu dzięki wsparciu wreszcie może zrezygnować z pracy na kasie (Tiktok)

Ta historia przywraca wiarę w ludzi. Podczas zakupów w popularnej sieci Walmart Rory McCarty, znany w USA tiktoker, zwrócił uwagę na obsługującego go kasjera. Był nim Butch Marion, 82-letni mężczyzna, który jak wielu emerytów ze względu na swoją sytuacje finansową, wciąż nie mógł pozwolić sobie na porzucenie etatu.

Zainspirowany podobną historią influencer, postanowił wykorzystać swoje zasięgi by pomóc starszemu mężczyźnie. Okazało się, że sprzedawca nazywa się Butch Marion, jest weteranem marynarki wojennej i pochodzi z Cumberland w stanie Maryland.

Mężczyźni zaprzyjaźnili się i odtąd Rory na swoim profilu publikował krótkie filmiki z udziałem Butcha. By wspomóc go, założył zbiórkę na profilu crowdfundingowym. Do tego pomysłu zainspirowała go podobna historia, w której inny tiktoker pomógł przejść starszej osobie na emeryturę. Opowiedział o tym Butchowi, a ten zareagował bardzo żywo.

Chciałbym mu pomóc, aby mógł przeżyć resztę swoich lat podróżując i móc robić rzeczy, na które nie jest w stanie sobie pozwolić ze względów finansowych. Żeby jeszcze udało mu się odwiedzić swoje dzieci na Florydzie"– napisał McCarty na GoFundMe.

Sprawa zyskała spory rozgłos, dzięki czemu udało się zebrać na rzecz starszego kasjera ponad 108 tysięcy dolarów. Historią przyjaźni dwóch mężczyzn oraz bezinteresowną pomocą zainteresowały się media.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Ostatni dzień pracy na kasie Walmartu, który miał miejsce w ostatnią środę oraz symboliczne przekazanie czeku dla Butcha, który pozwoli mu wreszcie cieszyć się emeyturą bez lęku o finanse relacjonował kanał Fox 5.

Po wszystkim Tik Toker zaprosił swojego starego przyjaciela na farmę, gdzie wspólnie jeździli quadami. Podkreślił też, że to początek prawdziwej przyjaźni na kolejne lata.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić